Fotbalová Slavia slavila vítězství nad Brnem za přihlížení 12 067 diváků v hledišti

Fotbalisté Slavie Praha mohli po utkání sedmnáctého kola slavit, neboť vyhráli 2:0 nad Brnem. Pražané rozhodli o dvoubrankovém úspěchu už v prvním poločase, když se mezi střelce branek poprvé v červenobílém dresu zapsal Bosňan Muris Mešanovič a druhý gól trefil kapitán Jiří Bílek. Navíc červenobílí sešívaní  porazili brněnskou Zbrojovku v nejvyšší soutěži poprvé po pěti zápasech, což byl také důvod k radosti.

SportovniListy.cz byly na místě děje...

Na jarní premiéru nasadil kouč Uhrin, jak řekl před zápasem, v základní sestavě čtyři z osmi nových tváří - obránce Bořila, záložníka Hušbauera a duo útočníků Mešanoviče s Železníkem. Na lavičce zůstal kapitán Latka a místo něj odpovědost kapitána převzal Bílek.

Slávisté otevřeli skóre po Jablonského centru z přímého kopu, kdy se k odraženému míči dostal  Mešanovič, který skóroval hned v prvním soutěžním představení za Slavii a celkově si připsal devátou branku v ligové sezoně. Při jiné situaci asi tři minuty před půlí po rohovém kopu vyhrál hlavičku Souček a kapitán Bílek hlavou vsítil do branky Brna gól.

Po změně stran padly sice dva góly, které rozveselily příznivce obou klubů, ale ten Slavie nebyl uznaný pro postavení mimo hru a druhý za předchozí faul.

Řekli po utkání....

"Bylo to od začátku nervózní utkání. Musím říct, že noví hráči byli trošku nervóznější než při přípravných utkáních. Přesto jsme Brno až na jednu standardku a jeden závar v první půli do ničeho nepustili. V podstatě jsme po celou dobu dominovali. Škoda, že jsme nedali gól ze hry, zaplaťpánbůh, že jsme je dali ze standardek, z kterých jsme v přípravě zase branky nedávali. Utkání mělo tempo. Občas nám to trochu drhlo, zbytečně jsme zkazili přihrávky směrem dopředu, ale hráči do toho dali vše a odvedli stoprocentní výkon. Vstup do té půlsezóny je vždy strašně důležitý, takže jsem rád, že jsme vyhráli. Nechci to zase ale nějak přeceňovat. Kol je hodně a už teď myslím na zápas v Jihlavě. Máme tři body, které byly povinností, i když byly těžce vydobyté. Brno hrálo poctivou defenzivou a nám se je podařilo zdolat až ze standardek," řekl trenér Slavie Dušan Uhrin ml.

"Viděli jsme utkání dvou rozdílných poločasů. Nevím proč, ale do utkání jsme vstoupili strašně bázlivě, ztráceli jsme lehké míče. Z toho vyústilo špatné řešení obranných standardních situací. Hlavně při tom prvním inkasovaném gólu došlo k nedorozumění brankáře a stopera a z odraženého míče nám dá Slavie gól. Druhý gól byl vyvrcholením zmaru v první půli. Druhý poločas se naše hra zlepšila, podařilo se nám dát gól, který bohužel nebyl uznaný. Rozhodčí to posoudil jako faul. Nevím, já jsem to neviděl. Mrzí mě to. Kdyby gól platil, mohli jsme utkání ještě zdramatizovat," mínil trenér Brna Václav Kotal.

Fotbalová SYNOT liga
Praha 13. února 2016

SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)
Branky: 15. Mešanovič, 42. Bílek * Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Vlasjuk * ŽK: Michal Škoda (Brno) *
Diváci: 12 067.
SK Slavia Praha: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič (86. Štohanzl), Hušbauer, Zmrhal - Železník (88. Barák), Mešanovič (90. Mikula). Trenér: Uhrin ml.
FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, Jovanovič, Keresteš - Brigant (78. Vávra), Malík, Chrien (81. Lacko), Michal Škoda (62. Pašek) - Zavadil - Řezníček. Trenér: Kotal.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)