Fotbalistům Slavie stačila půlhodina, aby nad Libercem vedli 3:0 a také tak vyhráli

Fotbalisté Slavie první říjnovou neděli po reprezentační pauze porazili Liberec 3:0, když jim k tomu stačila jen půlhodina hry, neboť zbývající hodinu už branka nepadla. I tak byli diváci, kteří se v neděli 2. října 2022 po 21 hodině z ochozů rozcházeli do svých domovů, spokojeni s výsledkem utkání a také s posunem  ligového týmu  Slavie s menším rozdílem  bodů k vedoucímu týmu tabulky k Plzni.

Před utkáním  v Edenu zavládlo na chvíli hrobové ticho. Fanoušci s hráči na hřišti ve středovém kruhu   tak uctili památku 125 obětí, které si vyžádala  o víkendu tragédie, jež se stala   po ligovém zápase v dalekém indonéském  městě v Malangu.

Slávisté do duelu s Libercem vstoupili aktivně a dostali se do několika pro Severočechy nebezpečných situací v pokutovém území, ale zakončení se diváci nedočkali.

Ovšem v 16. minutě na centr Petra Ševčíka si naběhl s výskokem Aiham Ousou a hlavou míč nasměroval k pravé tyči – 1:0.
Ojedinělé návštěvy  soupeře na slávistické polovině hřiště byly neškodné a tak po několika měsících navrátilec do  branky  červenobílých   Ondřej Kolář  za dvacet minut hry zasahoval jen jednou.

Za to ve 23. minutě se  prosadil opět Petr Ševčík, který centrem  z pravé strany mířil k hlavě Petera Olayinky, který pak přesnou hlavičkou dal druhý gól – 2:0.

Po faulu Rondiče a pískotu fanoušků Slavie se šel ve 28. minutě hlavní rozhodčí podívat na  video, aby poté odpískal  pokutový kop pro Slavii.  Ovšem i když penaltu kopal nejlepší  střelec ligy Stanislav Tecl, nebylo to vůbec snadné. Stanislav Tecl totiž penaltu na první pokus neproměnil, ale po libereckým brankářem na tyč vyražený míč kanonýr Slavie dorážkou skóroval - 3:0.

Hra se po třetí brance vyrovnala, domácí borci  se soupeřem zdrceným třígólovou nadílkou už jen udržovali  tlak, rosný bod a vlhkost na hřišti.

Druhá půle už byla udržovací, co se týče slavistického náskoku a nuly ve skóre. Oba trenéři se rozhodli o střídání hráčů, aby ani čerství, běhaví nováčkové na trávníku neučinili nic takového, co by změnilo skóre.

Praha 2. října 2022

Fotbal

FORTUNA:LIGA 2022/2023 - 10. kolo

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 3:0  (3:0)  *  Diváci: 11376 * žluté karty: Usor - Rondić, Mészáros *  Rozhodčí:  Starý – Kubr, Vodrážka

SK SLAVIA PRAHA Kolář – Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek – Hromada, Ševčík (64. Usor) – Ewerton (64. Jurečka), Provod (75. Oscar), Olayinka (87. Nikl) – Tecl (C) (76. Sor)
FC SLOVAN LIBEREC Vliegen – Fukala (63. Varfolomeev), Plechatý, Purzitidis, Mikula, Gebre Selassie (C) – Červ, Višinský (75. Rabušic), Frýdek (75. Polyák) – Mészáros (63. Preisler), Rondić (34. Kozák)

(Petr Skála s využitím slavia.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)