Fotbalisté Walesu vsítili tři branky a přesto utkání dopadlo takto... Česko - Wales 2:2

Česká reprezentace v prvním říjnovém utkání kvalifikace o postup na světový šampionát druhý říjnový pátek remizovala s Walesem 2:2. Český reprezentační tým sice dokázal otočit skóre z 0:1 na 2:1 i když zásluhou vlastního  gólu waleského  brankáře, ale hostující tým nakonec  dokázal vyrovnat střelou  Jamese. A tak se stalo, že fotbalisté Walesu sice vsítili  tři branky a přesto utkání dopadlo takto... Česko -  Wales 2:2.

Trenér Šilhavý měl příležitost do útoku po odpykání trestu za vyloučení v březnovém duelu nasadit kanonýra ME Schicka, ale v sestavě mu chyběly zase jiné zraněné opory.

Šance skórovat  měli fotbalisté obou týmů. Tu největší waleskou vychytal Tomáš Vaclík. Jak se to stalo. V osmnácté minutě šli hosté do brejku, kdy James a Moore běželi na osamoceného Čelůstku, který nevěděl, koho z nich má hlídat. James přihrál nakonec na Moora, jež se ocitl osamocený před Vaclíkem, který včas vyběhl a střelu waleského útočníka vyrazil. Diváci sice chvíli vyvolávali
Vaclíkovo jméno, ale útoky  ze strany ostrovanů nekončily.

V šestatřicáté minutě zápasu se v Edenu hostující borci dočkali úspěchu. Fotbalisté se dostali během několika vteřin až do českého pokutového území, když míč po centru z pravé strany propadl až ke kapitánovi Ramseymu, který si vychutnal na trávníku ležícího  Vaclíka a trefil se do branky mezi dva české obránce, kteří se pozdě vrátili bránit - 0:1.

Ovšem  český výběr se dokázal v podstatě okamžitě dostat zpět do zápasu a to v 38. minutě, kdy  střelu Filipa Nováka hostující brankář pouze vyrazil pouze před sebe a Jakub Pešek míč doklepl v otočce mířil přesně do prázdné branky - 1:1.

Český tým začal ve skvělém tempu  druhý poločas a už se po čtyřech minutách hry dostal do vedení. Útočící Alex Král sice ztratil míč před pokutovým územím soupeře, ale pak se stalo něco, čemu se říká vlastní gól.  Aaron Ramsey získaný  míč poslal po zemi malou domů  směrem na vlastního brankáře Warda, kterému míč ovšem přeskočil nohu, brankář balon sice ještě zachytil, ale ten se odrazil se od tyčky  a doklouzal s ním v náručí  za brankovou čáru až skoro do sítě - 2:1.

Gól byl připsán nejprve jako vlastní kapitánovi Walesu, ale ještě během druhého poločasu byl označen za „střelce“ gólu brankář Ward.

V 69. minutě se Walesané dočkali vyrovnání i hosté. Střídající Wilson  kolmo přihrál za českou obranu na Daniela Jamese, který následně střelou překonal Tomáše Vaclíka. James se tak stal pro český tým neštěstím, neboť v probíhající kvalifikaci  byl vyrovnávací gól jeho druhým a jako na potvoru podruhé se trefil zrovna proti českému týmu. V prvním vzájemném zápase totiž dal  také gól, který byl pro Wales vítězný.

Trenér Šilhavý do poslední čtvrt hodiny zápasu nasadil  do hry Vydru, Sadílka, Wiesnera a Kuchtu a i když pak měl český výběr mnohem více ze hry, skóre už se nezměnilo.

Praha 8. října  2021

Kvalifikace na mistrovství světa 2022 - skupina E

Česko – Wales 2:2 (1:1)

Branky: 38. Pešek, 49. Ward vlastní - 36. Ramsey, 69. James * ŽK: Barák, Sadílek - Ramsey, Ampadu, Moore *  Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Schaal (vš. Německo). Diváci: 16.856

Česko: Vaclík – Matějů, Čelůstka, Kalas, Novák (83. Wiesner) – Souček, Král (83. Kuchta) – Pešek (76. Vydra), Barák (76. Sadílek), Hložek (90. Zmrhal) – Schick.

Wales: Ward - Gunter (60. C. Roberts), Mepham (86. T. Roberts), Rodon, Ampadu, N. Williams (76. Thomas) - Ramsey, Allen, Morrell (60. Wilson) - Moore, James.

(Petr Skála částečně s využitím zprávy z webu FA ČR,  SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)