Fotbalisté Staňkova mají kroniku, kterou jim mohou závidět mraky fotbalistů z ostatních klubů

Hrajete-li fotbal a zajímáte-li se o historii svého klubu, tak pokud nejste zrovna ze Staňkova, tak máte smůlu. Fotbalisté ze Staňkova však ne. Proč?

O staňkovské kopané  totiž vyšla knížka v pevné vazbě, která na 336 stránkách zachycuje v řádcích historii, ale najdete v ní více než 200 fotografií, dále dobové výstřižky z novin a celou řadu dalších zajímavostí.

Fotbalovou kroniku klubu města  pro mnohé málo známého  Staňkova  vydalo  nakladatelství Nova v Plzni a napsal ji Viktor Steinbach.

Publikace je unikátní, protože se jako první kniha svého druhu zabývá ucelenou historií fotbalu ve Staňkově. Věnuje se dění kolem staňkovské kopané od prvních kroků ve dvacátých  letech až po sezonu 2018/19.

Kniha z nakladatelství NAVA je rozdělena do kapitol podle jednotlivých sezon. Samostatné kapitoly jsou věnovány i významným osobnostem staňkovského fotbalu. Nechybí památné zápasy, dochované statistické údaje.

Kniha vyšla nejenom pro fotbalisty a příznivce fotbalistů města Staňkova a hned to vysvětlíme.

Proč tady probíráme fotbalovou kroniku nějakého Staňkova? Na to je jednoduchá odpověď. Kniha totiž může být návodem, vzorem, pomůckou pro všechny, kteří chtějí sepsat, zaarchivovat nebo dokonce i vydat kroniku toho svého fotbalového nebo třeba i házenkářského či ragbyového klubu. Staňkov měl to štěstí, že má Viktora  Steinbacha, který to umí a který tak nějak patří k  nakladatelství Nava, které unikátní publikaci vydalo.

(Petr Skála, SportovníListy.cz, koláž: Petr Skála)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...