Fotbalisté Slavie vrátili Baníku pohárovou porážku z Ostravy čtyřmi góly. Slavia - Baník 4:0

Do Prahy první listopadovou sobotu přijel do Edenu ostravský Baník a s ním i diváci za doprovodu početné policejní jednotky. Na stadion v Edenu se vešlo 18.297 diváků tak trochu i zásluhou zcela obsazeného jihovýchodního prostoru v rohu stadionu určeného pro fanoušky hostujícího týmu.

Baníku Ostrava  měli sešívaní co vracet za prohrané osmifinále MOL Cupu. Slavie proto nastoupila v podobné sestavě, v jaké tým nastupuje v zápasech Ligy mistrů.

Zápas byl dlouho vyrovnaný a Ostrava se snažila držet krok se svým soupeřem. Diváci sledovali v prvním poločase několik šancí Slavie, které končily mimo branku Baníku nebo v náruči brankáře.

Na první gól se čekalo až do 43. minuty, kdy nigerijský reprezentant Peter Olayinka vybojoval míč, přihrál  na Petra Ševčíka a ten přihrávkou nabil  kapitánovi Tomášovi Součkovi na tvrdou ránu, kterou překonal branku Baníku přímo  před nejhlasitějšími domácími příznivci  obsazené  severní tribuně - 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili slávističtí hráči s obrovskou chutí Baník definitivně zlomit.  Podařilo se to záhy. Už  v 52. minutě se zase ukázal  Tomáš Souček, který  odraženou střelu Petera Olayinky z bezprostřední blízkosti hlavou překonal ostravského brankáře Budínského - 2:0.

Skóre mohl navýšit v 61. minutě opět Souček. Za faul na  Stanislava Tecla Jirásek jednak dostal červenou kartu a k penaltě se pak postavil kapitán Slavie.  Bohužel, Tomáš Souček nařízený pokutový kop nedal, čímž se připravil o  čistý hattrick. Zkrátka a dobře Budínský mu střelu tentokrát přečetl a chytil.

Od chvíle, kdy Baník musel hrát s jedním chybějícím hráčem, začala Slavia utkání vyloženě ovládat, což dokázala nejen množstvím střel a šancí, ale i dalšími vstřelenými brankami.

Nejprve v 68. minutě  zvyšoval Stanislav Tecl, který se nejlépe zorientoval v malém vápně po střele Tomáše Součka - 3:0.

V 77. minutě pak  dorážel po velkém tlaku za Budínského záda míč Petr Ševčík.

Skandovanou výzvu diváků: "Dejte jim bůra," už fotbalisté Slavie nevyslyšeli.

Praha 2. listopadu 2019

FORTUNA:LIGA
  čtrnácté kolo

Slavia Praha - Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Branky: 43. a 52. Souček, 68. Tecl, 77. Ševčík *  Rozhodčí: Klíma - Šimáček, Ratajová - Ardeleanu (video) * ŽK: Bořil, Coufal, Stanciu, Takács - Jirásek, Fillo, Diop, Fleišman * ČK: 61. Jirásek * Diváci: 18.297.
Slavia Praha: Kolář - Coufal, Frydrych, Takács, Bořil - Souček (78. Hilál) - Ševčík, Stanciu (69. Traoré), Hušbauer, Olayinka (73. Van Buren) - Tecl. Trenér: Trpišovský.
Baník Ostrava: Budinský - Fillo, Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman - Reiter (76. Holzer), Jirásek, Hrubý (46. Smola), Kuzmanovič (60. Granečný) - Diop. Trenér: Páník.