Fotbalisté Slavie Plzni vrátili podzimní porážku a v Edenu zavládla radost. Slavia - Plzeň 2:1

Plzeňští fotbalisté v sobotu 11. března 2023 na stadionu Slavie v Edenu vedli od 16. minuty po brance Tomáše Chorého, ale Pražané po změně stran z velké převahy otočili stav skóre. V 50. minutě nejdříve srovnal Peter Olayinka a v 76. minutě vstřelil branku  střídající Ondřej Lingr při svém jubilejním 150. startu v nejvyšší fotbalové soutěži.

Slavia tak vyhrála i dvanáctý domácí zápas v ligové sezoně a nutno dodat ještě, že v Edenu s Plzní Slavia bodovala podvanácté za sebou. Viktorii tak částečně oplatila podzimní krutou porážku 0:3.

Utkání přihlíželo 18.678 diváků, kteří se nechali slyšet a také vidět. Slavisté ze severní tribuny před začátkem utkání spustili ohňostroj a fanoušci Plzně si zase rozsvítili tribunu svými světlicemi ke konci utkání.

Praha 11. března 2023

FORTUNA:LIGA 2022/2023 - 23. kolo

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 50. Olayinka, 76. Lingr - 16. Chorý *  Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Machálek (video) * ŽK: Schranz, M. Jurásek, Holeš - Kalvach, Mosquera * Diváci: 18.678.

Slavia Praha: Kolář - Douděra (62. M. Jurásek), Ogbu, Holeš, D. Jurásek - Hromada (46. Van Buren) - Schranz (70. Masopust), Ševčík, Oscar (85. Kačaraba), Olayinka - Tecl (46. Lingr) * Trenér: Trpišovský.

Viktorie Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Jemelka, Havel (85. Sýkora) - Bucha, Kalvach - Kopic (85. Durosinmi), Květ (61. Vydra), Mosquera (83. Jirka) - Chorý (60. Kliment). Trenér: Bílek.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)