Fotbalisté se bojí Zemana


Nečekaná, byť zasloužená porážka fotbalové reprezentace v kvalifikaci na mistrovství Evropy v Kosovu měla nečekanou dohru. Prezident Miloš Zeman následně veřejně prohlásil, že nemá rád Kosovo a že bude prosazovat oduznání jeho existence.

Tento krok velmi zkomplikoval vedení fotbalového svazu hledání soupeřů pro přípravná utkání v jarních termínech příštího roku. Během týdne již odřekli všechny pobaltské státy, Ukrajina, dokonce i Polsko, které má obavy z požadavku na opětovné dělení mezi Německo a Rusko a ztrátu Těšínska v náš prospěch.

U Ukrajiny a Polska totiž reálně hrozila možnost neúspěchu českých fotbalistů a zvláštní reakce z Hradčan. Jediným týmem, který se aktivně hlásí, jsou Rusové, kteří doufají v opakování demolice naší reprezentace. Následně by měl zaznít požadavek na neuznání Ruska a obnovu Sovětského svazu v jeho plné územní celistvosti.

Součástí dohody o přípravném utkání má být také doložka o pravidelných bezplatných tréninkových kempech pro české fotbalisty na ruském Krymu. Problémem je však postoj některých hráčů působících v západoevropských soutěžích, ti se v reakci zaměstnavatelů obávají o místo v sestavě a nuceném stěhování do ruské ligy.


Hokejisté budou bez hal

Svaz juda otvírá japonskou restauraci

Nová kariera Tomáše Berdycha

Sáblíková bude mít halu v Harrachově

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Primátor Hřib si udobřuje slávisty

9.8.2020 09:00:00

Jinak celkem poklidné hladiny prázdninové okurkové sezony rozčeřil pražský magistrát rozhodnutím o přemalování tramvají, brázdících pražské ulice. Téměř nikdo tento nákladný krok nechápal, pouze ...