Fotbal zná prvního sestupujícího příští sezony

Ať již disciplinární komise fotbalového svazu vynese jakýkoliv verdikt, na faktu, že díky nedohrané skupině o sestup letos z nejvyšší soutěže nikdo nesestupuje, se již nic nezmění.

Fotbalisté Slezanu Opava dokázali uhájit jedno místo pro moravské kluby, protože, jak známo, tak díky předčasnému ukončení soutěže ostrouhala pražská Dukla. Prokazování úmyslného nakažení je problematické, zástupci ostatních klubů ale mají jasno. Proto se na tajném zasedání na letním sídle majitele Sparty Daniela Křetínského, které pro svoji potřebu využívá šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda, zrodila tajná dohoda.

Na utkání Slezanu Opava bude moderní fotbalová technologie VAR nasazována pouze na zápasy se Spartou, Slávií a Plzní. Opavský trenér Radek Kováč se může těšit na zvýšený dohled asistentů rozhodčích a sebemenší přestupek bude potrestán kartami. Na nejbližší komisi rozhodčích zástupci LFA přednesou nenápadný komentář, že utkání Opavy nikoho nezajímají a je zcela na rozhodčích, jak je pojmou.

Je tedy zřejmé, že již dopředu nemají opavští fotbalisté sebemenší šanci na záchranu v příštím ročníku ligy. I sázkové kanceláře stáhli možnost tipu na tuto variantu ze své nabídky.

Ujfaluši dostal na starost fotbalovou mládež

Motorkářské ghetto u Brna

Slávisté staví na mladé budoucnosti

Praha kandiduje na pořádání olympiády


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)