Film Děti Nagana bude mít premiéru 25 let po Naganu, ale není o hokejovém olympijském turnaji

Režisér Dan Pátek bude natáčet celovečerní rodinný film Děti Nagana. V příběhu, který není o hokejovém úspěchu českých sportovců na olympijském turnaji v Naganu, přesto bude účinkovat jeden s klíčových hráčů Dominik Hašek, který si zahraje sám sebe. Režiséra podle jeho slov k novému filmu inspiroval starý rovněž český rodinný film z padesátých let Brankář bydlí v naší ulici.V příběhu, který mohl zažít každý, povede Hynek Čermák partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice.

Jak říkám...

„Film Děti Nagana není dokument ani o hokejistech z Nagana. To jsou vždy první reakce na název,“  upřesnil s úsměvem producent, scenárista a režisér filmu Dan Pánek, ketrý svým snímkem chce vzdát hold především inspiraci, kterou tehdejší nečekané vítězství dětem i dospělým v Česku přineslo.

„Je to rodinný hraný film, který začíná přesně po našem vítězství v Naganu. Hlavní postava, parta kluků i dospělí si v něm chtějí splnit nějaký sen. I kdyby byl třeba obyčejný. Nejde totiž o to, jak velký tvůj sen je, ale co pro něj uděláš,“ dodal  Dan Pánek, který do hlavních rolí obsadil Hynka Čermáka, Kláru Issovou a Simonu Babčákovou.

První klapka padne v únoru, jakmile zamrznou rybníky, hlavní část natáčení pak bude probíhat v létě. Premiéra v kinech bude v únoru 2023, kdy od vítězného turnaje v Naganu uběhne přesně 25 let. 

Jak říkám...

„Kluci hrajou na plácku hokej, ale zároveň řeší trable se spolužáky, s holkama, doma. Vedle hokeje a plnění snů je to film o kamarádství, lásce, rodičovství. Ostatně malému Dominikovi jde především o to, aby se zalíbil holce ze sousedství,“ řekl Pánek

„Hraju bývalého profesionálního hokejistu, který má pocit, že mu čas a sny protékají mezi prsty. Pak ale v té partě kamarádů s hokejkama na ulici uvidí sám sebe kdysi, když byl malý. Taky vidí, že jsou vlastně jako hokejisti trochu zoufalí a rozhodne se, že jim při přípravě na jejich zápas proti rivalům z vedlejší vesnice pomůže,“ přiblížil svou postavu Hynek Čermák, který hraje hlavní dospělou postavu. 

Jedna hokejová legenda spojená se slavným vítězstvím se ale ve filmu přeci jen objeví. Nabídku na menší roli ve filmu přijal Dominik Hašek. 
Jak říkám...

„Když jsem film vymýšlel a začal psát, první, za kým jsem s námětem spěchal, byl právě Dominik. Proto mám velkou radost, že se do filmu nakonec i přímo zapojí a že se stal zvučnou posilou našeho hereckého obsazení,“ prozradil Pánek a dodal:

„Dokonce jsme mu vyrobili dres našeho filmového týmu, snad se v těch ostatních z jeho mimořádné kariéry neztratí.“

Na vzniku filmu je možné se podílet skrz portál Donio, kde si fanoušci a budoucí diváci za svou finanční podporu mohou odnést řadu skvělých cen a předmětů.(Petr Skála s využitím tiskové zprávy ceskyhokej.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)