FC Barcelona míří do české ligy.


Fanoušci Slavie Praha a čeští sportovní novináři se po právu rozplývají nad vystoupením v současnosti našeho nejlepšího fotbalového klubu v souboji s gigantem FC Barcelonou. I pro nezaujatého diváka nachystali sešívaní divákům velkolepou show.

Méně nadšení projevovali španělští novináři, kteří se pozastavovali nad bezkrevným výkonem bohatýrsky placených hvězd.  Ve skutečnosti zněl příkaz trenéra Valverda jasně, hrajeme tak, abychom nabídli vyrovnaný zápas.

Důvod? Klub je symbolem snahy o osamostatnění Katalánská od španělské monarchie, s čímž je spojené vyloučení ze španělské ligy. Management Barcelony hledal a našel ideální soutěž pro svůj klub, ve které by přiměřeně permanentně dominoval, a tím měl zajištěný start v Lize mistrů, a také region, ve kterém by našel porozumění pro své postoje. Fortuna liga a Prahe se jeví naprosto ideálně, fotbalově nebudou mít konkurenci, byť jak bylo ve středu vidět, dokážou občas sehrát vyrovnaný zápas, politicky již dostávají podporu od primátora Hřiba, jež analogicky se svým postojem k Číně neuznává jednotu španělského území a podporuje katalánské hnutí za samostatnost. Absolutním vítězem jsou fanoušci klubů české ligy, ti dostanou šanci vidět megahvězdy světového fotbalu pravidelně v akci. 

Skrytý sponzor fotbalové reprezentace

Olympijské postele nahrávají Čechům

Fotbalisté Sparty bojují o přežití


Díky primátoru Hřiboví mění Slavia svůj název
Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Biatlonové hrátky s Čínou

29.11.2020 09:01:00

Covidová epidemie drtí sport jako boxerský šampion Mike Tyson své soupeře. A najít řešení, jak udržet sport při životě, znamená bourat letitá pravidla. Platí to i olympijských hrách. Ty zimní m...