Exploze tanečního sportu


Mimořádná opatření proti šíření koronavirové epidemie, která nařizují a posléze odvolávají státní úředníci, lze přirovnat k populárnímu hlavolamu ježek v kleci, neboť k jejich rozluštění je potřeba mimořádného nadání. Kdo podle všeho vyjde mimořádně posílen, je taneční sport. Z posledního vyjádření pana Prymuly jasně vyplývá, že na plesech a tanečních zábavách budou roušky povinné. Údajně na základě dopisu několika starších plesajících, kteří vyjadřují obavy o své zdraví.

Pro provozovatele kulturních sálů by toto znamenalo další pohromu. Ale jedna z výjimek říká, že bez roušky mohou působit sportovci profesionální i amatérští. Taneční federace okamžitě pochopila svoji šanci a rozjíždí velký nábor nových členů, kteří budou trénovat zejména o víkendových zábavách a ti méně zdatní při výuce tanečních. Maturitní plesy jsou okamžitě prohlášeny za taneční školskou olympiádu. Patronem náborové akce je populární porotce ze Stardance Zdeněk Chlopčík. Dokonce se reálně hovoří o možnosti, že se Taneční federace stane největším sportovním spolkem u nás a odsune z pozice jedničky dosud neotřesitelný fotbal. Stanovisko fotbalistů je zatím neznámé, už i pro samotný fakt, že někteří fotbalisté jsou velmi dobrými tanečníky.

Ministr dopravy Havlíček zachraňuje Brno

Fotbal zná prvního sestupujícího příští sezony

Ujfaluši dostal na starost fotbalovou mládež

Motorkářské ghetto u Brna

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)