Eva Samková ve středisku Big White ve dvou závodech SP skončila nejdříve šestá a pak pátá

Eva Samková startovala  v kanadském  středisku Big White na dvou závodech Světového poháru, po  kterých se však nedostala na stupně vítězů, protože v prvním závodě skončila  na šestém místě a ve druhém  ji patřilo  páté místo. Jinak v  celkovém pořadí seriálu Světového poháru jí stále patří třetí  příčka.

Jak říkám ...„Bylo to lepší než včera, i když viditelnost byla stejně špatná. Člověk už si ale za tu dobu trať pamatuje a ví, kde má co očekávat, včetně děr. V semifinále jsem hodně pokazila start a pak už jsem nezvládla holky dotáhnout. Nebyla to vyloženě technická trať, takže jsem se neměla čím ukázat,“ vzkázala po druhém závodě  z Kanady Eva Samková.
Její trenér Marek Jelínek vysvětlil hlavní důvod, proč Eva ve víkendových jízdách neobsadila čelo závodu.

Jak říkám ...„Ta trať je jednoduchá, nejsou na ní žádné těžké skoky, boule, jen těžké zatáčky, které jsou velmi zavřené a jejich rádius neodpovídá tomu, co potřebujeme. Manko ze zatáček tak Eva nedokáže žádným způsobem nahradit,“ řekl trenér Marek Jelínek.Tým českých snowboardcrossařů se vrátí zpět do České republiky a o jeho dalším programu se s ohledem na zrušený závod ve Feldbergu, který se měl uskutečnit o prvním únorovém víkendu, rozhodne v následujících dnech.
Big White (Kanada)   26. ledna  2020Závody Svetového poháru  ve snowboardingu

Ženy: 1. Brockhoffová (Austrálie), 2. Moioliová (Itálie), 3. Guliniová (USA), ...5. Samková, 15. Hopjáková (obě Česko).

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Moioliová 3600, 2. Brockhoffová 2900, 3. Samková 2210, ...16. Hopjáková 520.

(ps, czech-ski.com, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)