Ester Ledecká vyhlíží světový pohár ve Špindlu

Za měsíc a kousek bude mít cirkus světového poháru v alpském lyžování další ze svých zastávek v krkonošském středisku. Bohužel, jeden z hlavních diváckých taháků, naše olympijská hrdinka Ester Ledecká, bude na startu chybět z důvodu rekonvalescence po opakované operaci klíční kosti.

Nicméně fanoušci budou mít šanci populární Esterku potkat. Po krátkém telefonátu se svojí konkurentkou Mikaelou Shiffrinovou tým Ledeckých poskytne americké lyžařce zázemí rodinného apartmánu, který se nachází v blízkosti závodní sjezdovky a nabízí absolutní komfort.

Pro Ledeckou se také jedná o možnost částečného nahrazení výpadku z příjmů z prize money za ušlé závody. Navíc ji Shiffrinová poskytne akreditaci na závody, kterou by vzhledem k absenci platné reprezentační smlouvy od lyžařského svazu nedostala.

Ester plánuje před sobotními závody velkou autogramiádu před svým apartmánem, aby trochu zpropagovala značku lyží, kterou používá od nové sezony. Samozřejmostí je hudební doprovod Janka Ledeckého, ten bude svými písněmi dokreslovat atmosféru celé akce. Ceník vstupného zatím zveřejněn nebyl.

Nečekaná příčina zranění Jiřího Procházky

Tvrdík prohrál, směje se Křetínský

Fotbalová Slavie přece jen zve na slavnostní zápas

Varaďa střídá Hadamczika

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)