Dva dny po závodech na lyžích si Ester Ledecká hned na SP na snowboardu vybojovala stříbro!

Přechod z lyží na snowboard pro Ester Ledeckou nebyl žádný problém. Vždyť dva dny poté, co česká reprezentantka vybojovala skvělé šesté místo v alpské kombinaci Světového poháru lyžařek si odbyla premiéru v tomto ročníku i mezi snowboardovou elitou. A v paralelním slalomu v rakouském Bad Gasteinu hned brala druhé místo.

Že je Ester Ledecké vlastně jedno, co má na nohách, když jede z kopce dolů, potvrdila už několikrát v minulosti. A přechod z lyží na snowboard jí nedělal sebemenší problémy ani tentokrát, byť měla na přeorientování se pouhý jediný den. V rakouském středisku hned v kvalifikaci potvrdila extratřídu a do hlavního závodu postoupila s nejrychlejším časem z prvního místa.

Suverénně Ledecká vstoupila také do vyřazovacích jízd. V osmifinále porazila Japonku Cubaki Mikiovou o 72 setin, ve čtvrtfinále si dojela pro postup znovu pohodlně, když její soupeřka Daniela Ulbingová z Rakouska spadla. O tom, že hned ve svém prvním snowboardovém závodě sezony pojede o vítězství, rozhodla semifinálovým triumfem nad Němkou Carolin Langenhorstovou.

Cesta závodem českou reprezentantku svedla do finále proti vedoucí závodnici seriálu Ramoně Hofmeisterové. Němka se hned po startu ujala vedení a vypracovala si drobný náskok. Ledecká musela jet za soupeřkou naplno, drobně chybovala a ztrátu už dohnat nedokázala. Cílem projela se ztrátou 63 setin sekundy. Při své premiéře v aktuální sezoně Světového poháru alpských snowboardistek tak brala stříbro.

Bad Gastein (Rakousko)   11. ledna  2020

Závody Světového poháru ve snowboardingu

Paralelní slalom ženy:  1. Hofmeisterová (Německo), 2. Ledecká (Česko), 3. Zoggová (Švýcarsko), ...v kvalifikaci 34. Maděrová (Česko).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 13 závodů): 1. Hofmeisterová 4360, 2. Zoggová 2600, 3. Jennyová (Švýc.) 2470, ...19. Ledecká 800, 47. Maděrová 22.

(ps, czech-ski.com, SportovniListy.cz, foto: Ivana Roháčková, ASC Dukla)