Druhý a zároveň poslední světový pohár vodních slalomářů odstartoval ve francouzském Pau

V pátek 6. listopadu 2020  se rozjely kvalifikace všech kategorií vodního slalomu ve francouzském Pau. Odstartoval tak druhý a zároveň poslední světový pohár 2020 ve vodním slalomu. V kvalifikacích většinou závodníci absolvují 1, případně i druhou opravnou jízdu a nejlepší postupují do semifinálových bojů. Startujících závodníků je však ve Francii méně než obvykle, proto všichni postoupili do semifinále, které se zároveň pojede na stejné trati. Jelikož ve Francii je stejně jako u nás v ČR lockdown, závod probíhá za přísných opatření. 

Jak říkám...

„Jsem spokojený hlavně s výsledkem. Ta jízda nebyla úplně perfektní, ale zase na druhou stranu tam byly věci, které mě hodně potěšily. Nebyla to žádná utrápená jízda, docela jsem si s tím pohrával, ale je to kvalifikace a tam je důležité to sjet a udělat si dobrý pocit na semifinále a finále. Plán je postoupit ze semifinále do finále a ve finále předvést tu nejlepší jízdu, kterou můžu, kterou umím,“  hlásil kajakář Vavřinec Hradilek, který  dojel třetí. 
„Dnešní výsledek pro mě znamená to, že bych mohla zajet znovu dobrou jízdu, a tím si zítra vyjet finále, za to budu moc ráda a bude to můj největší cíl sezóny. Na medaili určitě nemyslím, protože zajet tři dobré jízdy je dost těžké a budu ráda, když si vyjedu finále,“ popsala své závodění mladá kajakářka Kateřina Beková, bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy juniorů v Krakově, která dojela v Pau na třetím místě.   

Nutno dodat, že Světový pohár probíhá za přísných hygienických opatření. Organizátoři sice neměří závodníkům teplotu, ale opravdu bedlivě hlídají nošení roušek. Závodníci musejí mít roušku na sobě až do chvíle, kdy sednou do lodě, a znovu si ji nasadit předtím, než z lodě vystoupí.

Jak říkám...

„Je to trochu otravné, ale chápu, že je potřeba to dodržovat,“ souhlasí s organizátory kanoistka Tereza Kneblová. Všichni naši závodníci si ale uvědomují aktuální situaci a pravidla poctivě dodržují. Navíc jsou vděční, že vůbec můžou závodit. 

Pro kanoistku Terezu Kneblovou je světový pohár prvním mezinárodním závodem této úrovně, dojela na pátém místě.

Jak říkám...

„Jízdu jsem si celkem užila, až na jeden střet se závodnicí, kterou jsem dojela, ale jinak si myslím, že se ta jízda nějak dala a uvidíme. Vždycky se dá něco zrychlit. Teď se to budu snažit vylepšit do semifinále a uvidíme, co z toho bude,“ popsala své zkušenosti  Tereza Kneblová, čerstvá juniorská mistryně Evropy. 

Mezi kanoisty byl v Pau nejlepší Václav Chaloupka, který díky své čisté jízdě skončil třetí. 

Jak říkám...

„I přestože postupovali všichni, jsem rád, že mám kvalifikaci za sebou. Je super zase po měsíci závodit. Že to nakonec vyjde na třetí místo, jsem ani nečekal. První půlka se mi jela dobře a dole už mi trochu docházelo, ale nějak jsem to ukočíroval, udržel jsem to čisté a je to super,“ povyprávěl bronzový medailista z mistrovství Evropy v Praze Václav Chaloupka.

(tk, SportovníListy.cz, kanoe.cz, foto: Petr Skála)