Druhé utkání na Tenerife patřilo španělským baseballistům. Španělsko - Česko 16:3

Další zápas mezi Španělskem a Českem v rámci Puerto de la Cruz Baseball Week na Tenerife skončil vysokou výhrou domácích hráčů, kteří se opřeli do nadhozů mladých českých nadhazovačů a nakonec vyhráli 16:3.

Utkání se opět hrálo na 7 směn, a startérem českého týmu byl Filip Čapka z Draků Brno. O osudu a porážce Čechů rozhodl třetí inning, ve kterém padl grandslam Daniela Jimeneze. Ve směně získali Španělé díky speciálnímu pravidlu pro tato přípravná utkání, kdy tým v obraně může směnu ukončit v jejím průběhu a jako „trest“ se mu připočítávají body proti za každý nezahraný out a běžce na metách, nakonec 9 bodů, a vzali omlazené české sestavě vítr z plachet. Čeští pálkaři se tentokrát nedokázali vůbec prosadit, obdrželi 10 strike outů,  odpálili pouze 5 hitů, z nichž 2 byly homeruny. Za plot se trefili Martin Červenka a Jakub Kubica. Dobrý odpal si připsal Šimon Drápela, mladý zadák Draků Brno, který si na tomto postu odbyl svou seniorskou reprezentační premiéru.

Jak říkám...

"Byla to výborná zkušenost, nebyl jsem překvapivě nervózní, škoda, že zápas nešel úplně podle našich představ," řekl Šimon Drápela.

V průběhu zápasu se na nadhozu představili ještě Jiří Vavruša a Matěj Satoria, který dokázal tlak soupeře v posledních dvou směnách zastavit.

Třetí utkání čtyř zápasové série se hraje ve středu 18. listopadu 2020 od 16:00 hodin místního času, což je v Česku 17:00 hodin a jako jediné na plných devět směn. 

(ev, SportovníListy.cz, baseball.cz, foto: baseball.cz)