Drazí fanoušci s pyrotechnikou posledního derby v Edenu víte, jak jste byli drazí pro své kluby?

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ve čtvrtek  21. května 2020 vysázela několika klubům pokuty ve výši mnoha desítek tisíc korun. Nejvíce komise provětrala pokladnu fotbalovým klubům Slavie Praha a Teplice, jejichž pokuty dosáhly šesticiferných částek.


Disciplinární komise potrestala klub SK Slavia Praha za porušení povinností pořádajícího klubu konkrétně pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání, vhazování předmětů na hrací plochu a výtržnosti fanoušků v utkání proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun.

Jak říkám...„Ze strany fanoušků Slavie došlo v derby k použití masivního množství více než sedmdesáti kusů pyrotechniky, které mimo jiné vedlo k přerušení utkání na dobu téměř tří minut. Slavia jako pořadatel navíc nezabránila pronesení dalších třiceti kusů pyrotechniky hostujícími fanoušky,“ okomentoval pokutu  předseda DK LFA  Richard Baček.

Disciplinární komise ještě ve stejném derby potrestala klub AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků konkrétně použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu  peněžitou pokutou ve výši 40 tisíc korun.

Disciplinární komise ovšem netrestala jen v Praze a tak potrestala klub FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořádajícího klubu opětně pronesení a použití pyrotechniky v utkání proti SK Dynamo České Budějovice peněžitou pokutou ve výši 25 tisíc korun, ale komise potrestala i klub SK Dynamo České Budějovice za nesportovní chování fanoušků. kteří také použili  pyrotechniku v utkání proti FC Viktoria Plzeň, peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

Ovšem nejvyšší finanční postih dopadl na klub FK Teplice za porušení soutěžního řádu, kdy Teplice  jako pořadatel řádně nepřipravil hrací plochu k utkání s FC Slovan Liberec. Peněžitá pokuta byla vyčíslena ve výši 120 tisíc korun.

Jak říkám...„Teplický klub nedokázal pro utkání s Libercem hrací plochu připravit. Polehčující okolností sice byla zvýšená srážkovost v dotčeném období, na druhou  stranu se však nejednalo o kalamitní situaci, jako tomu bylo při předcházejícím odložení zápasu v původním termínu. Podle odborných posudků byla navíc hlavním důvodem nezpůsobilé hrací plochy nekvalitně provedená rekonstrukce z před několika let. Klub byl na tento stav upozorněn Komisí pro stadiony a s tímto vědomím situaci dostatečně neřešil. Zástupci teplického klubu měli možnost vyjádřit se na dnešním zasedání Disciplinární komise pomocí videokonference, což je způsob, který bude DK LFA používat i do budoucna, pokud o to účastník řízení bude mít zájem," okomentoval pokutu předseda DK LFA Richard Baček.

Jinak potrestaný byl ještě hráč Jan Kuchta z klubu FC Slovan Liberec a to za nesportovní chování v utkání proti Slezský FC Opava, kdy nafilmovaný pád v pokutovém území. Jeho filmování stálo pokutu ve výši 25 tisíc korun.

Jak říkám...„Disciplinární komise se zabývala chováním hráče Jana Kuchty v 28. minutě utkání FC Slovan Liberec proti Slezský FC Opava a shodně se stanoviskem Komise rozhodčích FAČR i Sportovní rady LFA došla k závěru, že šlo o úmyslné simulování hráče," okomentoval pokutu předseda DK LFA Richard Baček.

(ps, SportovníListy.cz, Ligová fotbalová asociace, foto: Petr Skála)