Drahá oslava slavistického titulu


O možnosti, že by Slavie nevyhrála mistrovský titul, nepochyboval od zimní přestávky nikdo, snad kromě vybrané skupiny epidemiologů a hygieniků, kteří mohli oslavy narušit svými administrativními překážkami.

Fanoušci se na oslavy řádně cvičili již během předcházejících zápasů, za což klub dostal od svazu tučné pokuty. Přesto vůči fanouškům s výjimkou pár twitterových příspěvků nezakročili, takže poslední zápas sezony se sešívaným pěkně prodraží. Nemluvě o tom, že je čeká nejen další pokuta ze strany vedení ligy, zaplatit musí také výjezd hasičského záchranného sboru, který byl nutný po vzniku požáru na střeše fotbalového stadionu v Edenu a to už je přeci jen moc.

Tento velmi rychlý zásah hasičů nebyl vůbec v plánu vedení klubu, které, když už tak, počítalo s pozdějším příjezdem záchranných jednotek, aby se požár více rozšířil a mohla se uplatnit, pěkně vysoká pojistná škoda. Požárem měl navíc vzniknout prostor pro dostavbu, resp. zvýšení kapacity stadionu a následné splnění kolaudačních podmínek.

Takto musí Tvrdík opět odletět do Pekingu a prosit o finanční dotaci na rekonstrukci stadionu. Prostě na Slavii se mají stále ještě co učit.

Sparťanské časy se vrací

Významné ocenění pro slávisty

Koronavirus na magistrát přinesl sport

Slávisté v nadstavbě úplně bez diváků

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)