Dočkal se Matějovský návratu na Letnou jako kapitán Středočechů. Sparta – Mladá Boleslav 1:0

Mladoboleslavští fotbalisté po dvou výhrách v Karviné a doma nad Bohemians těsně prohráli na Spartě, kde předvedli sebevědomý fotbal s nepřesným zakončením. O body přišli Středočeši až obdrženým gólem v nastavení.

V prvním poločase měli sparťanští fotbalisté mírnou optickou převahu, ovšem pozorně bránící mladoboleslavští fotbalisté v žádném případě nečekali na ránu z milosti a předvedli několik nebezpečných ofenzivních akcí. Branku však diváci, kterých přišlo 7544, neviděli.

Druhý poločas byl obtiskem prvního. Šance se střídaly na obou stranách a malé drama se odehrálo až čtvrt hodiny před koncem, kdy  sparťanský kapitán Dočkal fauloval Hlavatého tak brutálním způsobem, až bylo s podivem, že mladoboleslavskému protihráči nezlomil nohu. Ještě více podivu však vzbudila sudím Julínkem udělená jen žlutá a nikoliv červená karta a to i po shlédnutí video záznamu VAR.

Pak se Středočeši pustili do soupeře s velkým elánem. Nejdříve Škoda individuální průnik zakončil nevýraznou střelou, ale pak  následovaly nesmírně dramatické a pro Mladou Boleslav smolné minuty. V 86. minutě Fila v obrovské šanci křížnou ranou nastřelil pravou tyč sparťanské branky. Vzápětí  však na druhé straně hřiště Pulkrabovu hlavičku bravurním zákrokem zmařil Šeda. V 88. minutě mladoboleslavský nadějný útok zakončil Skalák přízemní střelou, na kterou těsně nedosáhl Fila a míč minul o centimetry levou sparťanskou tyč.

Oba týmy do poslední možné chvíle usilovaly o dosažení vítězné trefy. Ta byla nakonec dopřána Spartě. Ve čtyřminutovém nastavení Pešek z pravé strany odcentroval a Karabcova hlavička se odrazila od pravé tyče k Hložkovi, jenž nekompromisně poslal míč do mladoboleslavské branky - 1:0.
Spolupráce obou sparťanských Adamů způsobila, že na Letné dopadlo utkání tak, jak předpokládala většina sázkařů.

A ještě jedna zajímavost se udála během utkání. V základní sestavě se na Letnou vrátil  někdejší kapitán Sparty a současný kapitán Mladé Boleslavi Marek Matějovský, kterému bude 20. prosince čtyřicet let.

Praha  24. října 2021

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 12. kolo

AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Gól: 90. Hložek  *  ŽK: Matějovský, Jurásek - Pavelka, Dočkal, Karabec *  Rozhodčí: Julínek - Caletka, Horák *  Diváci: 7544.

AC Sparta Praha: Nita - Wiesner, Čelůstka (68. Štetina), Panák, Hancko - Dočkal (85. Pulkrab), Pavelka - Pešek, Hložek, Haraslín (56. Karlsson) - Minchev (56. Karabec).

FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek - Matějovský (61. Skalák), Dancák - Ladra (61. Fila), Hlavatý, Ewerton (85. L. Mašek) - Škoda.

(Petr Skála podle tiskové zprávy Jiřího Korose, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)