Díky primátoru Hřiboví mění Slavia svůj název


Ani famózní jízda evropskými poháry neuchrání náš v současnosti nejlepší fotbalový klub před změnou názvu.

Důvodem je pražský primátor Zdeněk Hřib (mimochodem, ve vyhledávači Googlu mu patří až 9. místo, za ostatními hřiby, mateřská pirátská strana by se měla víc snažit). Jeho nekompromisní politika vůči Číně již měla za následek zrušení koncertních výjezdů souborů, ve kterých se vyskytuje název Praha jakýmkoliv způsobem, paradoxně to odneslo také Pražákovo kvarteto, jež s Prahou nemá noc společného a jmenuje se dle svého zakladatele Josefa Pražáka.

Jak známo, za vzestupem populárního klubu stojí čínský kapitál, díky němuž povstala Slavia Praha jako bájný fénix z popela a sportovně drtí jednoho soupeře za druhým. Pro ni bohužel neušlo čínským dozorcům přízvisko klubu a do kanceláří klubu přišel jednoznačný pokyn – vypustit jméno města z názvu, jinak odejde čínský investor do jiného klubu, údajně snad do Plzně, která je v Asii nyní velmi populární.

Paniku hasí samotný boss Tvrdík, který poslal do Číny návrh na název SK Slavia Eden, podle sídla stadionu. Jenže i Eden narazil, až moc připomíná biblický ráj, a to soudruhům nevoní. Vyhrála až druhá varianta, SK Slavia Vršovice.

Jako odškodné za změnu názvu chtějí čínští majitelé zaplatit rekonstrukci vršovického nádraží a nechat jej přejmenovat dle nového názvu klubu na zastávku Slavia Vršovice.  Takže vítězem celé akce je primátor Hřib, který dokázal transparentně zajistit rekonstrukci nádraží, aniž by to městskou pokladnu stálo jedinou korunu.

Fotbalisté se bojí Zemana

Hokejisté budou bez hal

Svaz juda otvírá japonskou restauraci

Nová kariera Tomáše Berdycha

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Sparťanské časy se vrací

5.7.2020 09:00:00

Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej. Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájení...