Derby Sparta - Tatra, ke kterému nedošlo v listopadu 2018, v základní skupině vyhrála Sparta

Derby mezi týmy Spartou a Tatrou přilákalo několik stovek diváků. K atraktivnosti přispěla loňská událost, kdy se oba týmy měly spolu utkat ve finále play off, ale Sparta se po chybném střídání v semifinále s Vyškovem do finále nedostala a po kontumaci s Vyškovem hrála už jen o třetí místo, které si s Říčany vybojovala.

Proto první vzájemné střetnutí Tatry a Sparty poutalo takovou pozornost. Mnozí se přišli podívat, zda se emoce z listopadu 2018 přenesou i do ligového duelu.

Derby bylo vyrovnané a až do 60. minuty oba celky bodovaly jen zdálky. Tatra vedla na hřišti Sparty 3:0, pak ještě 6:3. V 61. minutě se však útočníkovi Sparty Fortunemu podařilo prokličkovat kolem pomezní čáry až do brankoviště Sparty a položil jedinou pětku utkání. Za stavu 8:6 pro Spartu se ještě podařilo úspěšným kopem Lukáše Honnera získat pro mistrovský tým vedení, ale poslední změnu skóre zařídil trestným kopem Martin Schneider. Výsledek rizikového utkání tedy dopadl dobře pro domácí tým - Sparta - Tatra 11:9.

"Vyhráli jsme, protože jsme měli více ze hry a ze tří akcí se nám podařilo alespoň položit jednu rozhodující pětku. Zápas se hrál korektně možná i méně tvrdě než ty předchozí," poznamenal po utkání kapitán Sparty Jan Páv.

Výhra pro Spartu je více prestižní než zvlášť důležitá pro soutěž, která se teprve rozehrála zápasy základní části.