Závěrečná bilance české střelecké reprezentace na ME 2016 v Gyoru

ME 2016 v 10 m disciplínách bylo pro český tým ve znamení bronzových medailí. Dvaadvacetičlenný střelecký tým v silné konkurenci 47 účastnických států obstál a ziskem tří bronzových medailí obsadil celkově 18. místo v hodnocení národů.

Individuální medaili získala juniorka Denisa Bezděčná ve vzduchové pistoli, další bronz získalo družstvo ve složení Miroslav Januš, Bedřich Jonáš a David Pokorný v disciplíně 10 m Běžící terč.

Závěrečný den šampionátu byly do programu zařazeny pušková a pistolová disciplína smíšených družstev /1 žena + 1 muž/. Tyto mixy měly na ME svoji premiéru a vedení ISSF předpokládá, že tento koncept soutěže by mohl svojí zajímavostí a dynamičností přitáhnout pozornost veřejnosti a zatraktivnit průběh střeleckých soutěží pro televizní přenosy.

Olympijské šance má český střelecký tým na ME v maďarském městě Gyor

Z kvalifikace Mix disciplíny, 10 m vzduchová pistole, se podařilo postoupit české dvojici střelců Silvie Získalová – Jindřich Dubový, kteří postoupili do prvního čtyřčlenného semifinále a poté do závěrečného medailového závodu o 3.místo, ve kterém se jim podařilo porazit favorizovaný tým Ruska.

Na velmi dobré umístění dosáhlo družstvo žen /Adéla Bruns, Nikola Mazurová, Aneta Brabcová/, které ve vzduchové pušce obsadilo mezi 25 týmy 5. místo.

ME uzavřelo nominační etapu sportovních střelců na OH v Rio de Janieru, kteří v průběhu téměř dvou let bojovali o účast na tomto sportovním svátku. Pro členy střelecké reprezentace České republiky, kteří získali pět kvalifikačních míst, se nyní otevírá závěrečná část příprav, ke které jim popřejme  hodně zdaru!

(Ivana Ertlová, SportovniListy.cz, foto: Jan Videcký)