Za sedmdesát minut bylo rozhodnuto ve volejbale žen Olymp - Šternberk 3:0

Olymp Praha třetí prosincovou sobotu od úvodu zápasu neponechal nic náhodě a rychle vedl v prvním setu. Nejvíce 18 bodů hostující tým získal až teprve ve třetím setu.

V tom prvním to šlo pro Pražanky, které vedly 11:2 a 16:5, skvěle.  Hráčky Sokola měly velké problémy na příjmu podání a Olymp v poklidném tempu snadno získal první set.

Výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy byl veliký a tak i ve druhém setu Olymp si získal ohromný náskok (14:2). Navíc hráčky Šternberka působily odevzdaným dojmem a chyběla jim chuť do hry. Přesto si Olymp dovolil krátkodobý výpadek ve druhé polovině setu, ale ten neměl vliv na průběh setu.

Ve třetím setu se Šternberk dostal v úvodu do vedení 3:1, Olymp značně polevil a průběh byl vyrovnaný až do stavu 16:16, ale to bylo z jeho strany vše. Olymp zaslouženě vyhrál.

"Na utkání jsme byli dobře připraveni. Velice dobře jsme začali, snadno jsme vyhráli první a dá se říci i druhý set. Hosté se v průběhu utkání stále více osmělovali a ve třetím setu lépe servírovali a my jsme se přizpůsobili jejich hře. Cílem bylo získat tři body a to se podařilo," komentoval utkání kouč Olympu
Stanislav Mitáč.

"Získaly jsme tři povinné body. Celkový dojem jsme si pokazily v posledním setu, kdy jsme povolily a nechaly jsme soupeře trochu rozehrát," měla jasno kapitánka Olympu Eva Hodanová.

"Ze začátku nás Olymp přehrával servisem, se kterým jsme se nemohli vypořádat, čímž byla naše útočná síla vymazána. Měli jsme nízkou úspěšnost na kůlu i na útoku středem. Od druhé poloviny druhého setu jsme se zlepšili. Nejlepší z naší strany byl třetí set, bohužel po druhém technickém oddechovém času se projevila větší herní zkušenost a vyzrálost domácího Olympu Praha.
z větších problémů dotáhl zápas do jeho konce a za 70 minut si připsal tři body do extraligové tabulky," komentoval zápas trenér šternberka Martin Hroch.

"Olymp byl ve všech herních činnostech lepší a gratuluji mu k vítězství," uzavřela kapitánka hostujícího týmu Markéta Janečková.