Všechny góly v Praze v Edenu padaly do branky pod severní tribunou ... Slavia - Nice 4:1

Fotbalisté Slavie Praha v posledním přípravném utkání před nástupem do hlavní sezony porazili hráče z francouzské Nice vysoko 4:1, ale nutno přiznat, že až zlepšeným výkonem a proměněnými šancemi ve druhém poločase.  Branky stříleli jen dva hráči kapitán Milan Škoda a Mick van Buren.

Slavia Praha v generálce na sezónu potěšila především své příznivce, kteří si celkem čtyřikrát zamávali červenobílými šálami po vstřeleném míči v síti. Pražané svým příznivcům, kterých se v Edenu sešlo přes 12 tisíc, dělali radost především až ve druhém poločase, v němž soupeř inkasoval  čtyři góly.

Dvě branky dali červenobílí borci brzy po změně stran. Nejdřívě se po ruce francouzského obránce Lussamby z penalty trefil Škoda a vzápětí slávistický kapitán poslal do branky míč i po přesné přihrávce od Micka van Burena.

V závěru utkání ještě hosté dvakrát inkasovali. Mick van Buren měl svůj den a kromě  výborného výkonu se předvedl i dvěma góly. První dal po přečíslení, kdy mu přihrál Ngadeu, druhý patrně po signálu za spolupráce Bořila.

Pěticifernou diváckou návštěvu na pouhé přípravné utkání neohrozila ani informace, že borci z Nice nebudou mít ve svých řadách žádnou hvězdu.

Možná proto překvapilo, že domácí i tak brzo prohrávali, když se třetímu týmu francouzské ligy po osmi minutách podařilo dát úvodní branku. To obrana Slavie zcela selhala při bránění, když si na padáček vyslaným  kapitánem Seriem naskočil Olivier Bascagli a ten hlavou míč usměrnil do sítě, když jej nehlídal nikdo ze Slavie.

Těm nejvíce fandícím fanouškům Slavie soustředěným na tribuně sever se nechtěně fotbalisté obou týmů odměnili tím, že všechny góly v Praze v Edenu viděli hodně zblízka, neboť padaly do branky pod severní tribunou. Slavia - Nice 4:1.

"Naše hra šla nahoru, byl tam znát progres, což mi udělalo radost. Navíc jsme byli velmi produktivní. Něčeho podobného, co se stalo na začátku utkání, se musíme vyvarovat, tohle se nám v těch dalších stávat nesmí. Výsledek je sice skvělý, ale nešlo o body ani o postupy, pořád to byla jen příprava. V pohárech to teprve bude boj," uvědomil si po utkání kouč Slavie Šilhavý.

Praha Eden 16. července 2017
Přípravné utkání

Slavia Praha - Nice 4:1 (0:1)
Branky: 47. z pen. a 50. Škoda, 69. a 78. Van Buren - 8. Boscagli * Rozhodčí: Zelinka - Vlček, Hájek. Diváci: 12 138.
Slavia Praha: Laštůvka - Frydrych (46. Švento), Jugas (85. Tecl), Deli (85 Bílek), Bořil (85. Alvir) - Souček (46. Ngadeu) - Danny (68. Trubač), Hušbauer (46. Ščuk), Rotaň (46. Altintop), Zmrhal (46. Van Buren) - Škoda (61. Mešanovič).