V sídle Fotbalové asociace ČR v Praze na Strahově po celý den zasahovala Policie ČR

Podle zprávy uveřejněné první květnovou středu  dopoledne v programovém bloku  ČT24  v sídle Fotbalové asociace ČR v Praze na Strahově zasahuje   Policie, která se zde usadila po celý den.

České televizi to nejdříve potvrdil mluvčí Fotbalové asociace Michal Jurman, který později přiznal, že předseda FAČR Miroslav Pelta byl zadržen.


Podle většiny médií se tak stalo při  prověřování státních dotací, neboť podobné zásahy policie provedla i na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, dále policisté navštívili rovněž  Magistrát hlavního města Prahy, zajímají se i o předsedu České unie sportu Miroslava Janstu  a vnikli i do  kanceláří fotbalového klubu v Jablonci.

Pražská státní zastupitelka Lenka Bradáčová pro ČT24 sdělila,  že tři osoby a jedna firma byly obviněny ze zneužití pravomocí.

Nutno přiznat, že osoba, která je v souvislosti s touto policejní akcí  nejčastěji zmiňována  předseda FAČR Miroslav Pelta,  dokázal ze všech fotbalových  funkcionářů sehnat pro tento sport nejvíce financí. Také dokázal   vtáhnout ministryni školství, tělovýchovy a mládeže Kateřinu Valachovou do fotbalového prostředí. Tu ostatně fotbal baví, což dokázala třeba, když  v lodičkách si kopla penaltu na branku,  dále je k vidění téměř na všech slavnostních akcích od  vyhlášení Fotbalisty roku, otevírání mládežnických akademií až naposled po  zahájení evropského šampionátu do 17 let, který zaštítila, nebo otevření hřiště v Edenu, kde  přestřihla pásku  při  převzetí stadiónu Slavie  novými čínskými vlastníky Slavie.

Policejní manévry kolem sídla FAČR určitě nejsou moc příjemné z pohledu mezinárodního a to  zrovna, když se v těchto dnech  v České republice koná ME U17 dívek.

SportovniListy.cz napsaly   ...  
Prohlášení České unie sportu a informace Fotbalové asociace ČR k razii Policie ČR

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)