V Rakovníku se jde do semifinále ME U18 dívek v pozemním hokeji: Česko - Rusko

Třetí červencovou středu hrály všechny účastnické týmy ME U18 dívek v Rakovníku svůj poslední zápas v základní skupině.

V prvním zápase nastoupily favorizované Rusky s Welšankami a vyhrály 6:2.

Ve druhém zápase se utkala Litva zase s favorizovaným Skotskem a dívky z britských ostrovů vyhrály 6:0.

Velmi vyrovnaný zápas se hrál, když na trávníku spolu bojovaly hráčky   Polska a  Rakouska. Dívky z Rakouska na tom byly o něco lépe technicky a zaslouženě vyhrály 2:0.

Nejvíce fanoušků pozemního hokeje přišlo na hřiště v Rakovníku až na 18 hodinu, protože byl na programu zápas Česka s Italkami. Tuzemské reprezentantky začaly opatrněji a možná i proto v 17. minutě prohrávaly 0:1. Ještě na konci druhé čtvrtiny se jim však podařilo vyrovnat na stav 1:1.  Bohužel Italky se posléze opět radovaly, ale nakonec nepříznivý stav 1:2 na ukazateli skóre vyburcoval Češky ještě k lepšímu výkonu a v 55. minutě srovnaly na 2:2. Minutu na to však Lucie Dufková přidala další gól z trestního rohu a výsledek 3:2 pro domácí tým znamenal postup do semifinále z prvního místa tabulky skupiny B.

Konečné umístění v jednotlivých skupinách

Skupina A. 1. Skotsko 9 bodů, 2. Rusko 6 bodů, 3. Wales 3 body, 4. Litva 0 bodů.
Skupina B: 1. Česko  9 bodů, 2. Rakousko 6 bodů, 3. Polsko 3 body, 4. Itálie 0 bodů.

V pátek 20. srpna 2018 budou na programu zápasy skupiny C o  udržení v současné divizi II Itálie - , Wales a Polsko - Litva.