V O2 aréně se mohla hrát písnička Pátá, ale to by ji sparťané museli zahrát Hradci Králové

Zápas mezi Spartou a Hradcem Králové byl přímým soubojem o třetí místo v tabulce hokejové extraligy. Proto duel zajímal i příznivce  obou týmů , kterých se bez deseti sešlo v O2 aréně osm tisíc.

SportovníListy.cz byly na místě děje ...

Skore otevřel hradecký hokejista Lukáš  Nedvídek, ale  domácí Sparta brzo srovnala brankou Petra   Vrány a trefou Lukáše  Klimka se dostali domácí  do vedení.

Druhá třetina by se odehrála bez branek,   kdyby ke konci třetiny  nedošlo k vyloučení sparťanského hráče  a  Tomáš  Knotek po přihrávce Jaroslava Bednáře nevyrovnal na 2:2. Branka Pražanům do šatny zhatila jejich střelecké dovednosti až do konce utkání.

Ve třetí třetině už totiž  skorovali jen hosté a ještě pod kotlem svých příznivců. Ti  nejdříve oslavovali třetí gól, pak po čtvrté brance v kleci sparťanského gólmana volali "Dejte jim bůra!", aby necelých sto sekund před koncem utkání už volali "Dali jste jim bůra!"

Jak k tomu došlo? V závěrečné třetině obránce Martin Pláněk vystřelil a prostřelil puk až do branky Sparty, pak  skoroval opět  Tomáš Knotek, jemuž přihrál při přesilovce  pro něho z doby působení ve Slavii Praha s O2 arénou dobře seznámený  Jaroslav  Bednář a tu pátou branku zavěsil  Richard Jarůš  do prázdné branky, neboť Sparta se ke konci odhodlala hrát  power-play, aby vyrovnala dvoubrankový náskok  Hradce. Při páté vstřelené brance se sparťanům hraje písnička Pátá, ale tentokrát hudební režie zařazující krátké hudební ukázky do vysílání, aby se linuly  v éteru sportovní haly,  nezařadila žádnou melodii. Nebylo třeba.  Příznivci hostů by ji neslyšeli, neboť řvali radosti, že jejich borci dobyli O2 arénu.

Sparta nejenom přišla o tři body, ale i o třetí místo v tabulce.

Hovoří Zdeněk Moták a poslouchá Pavel Hynek

Jak říkám ...

"První třetina byla z naší strany v dnešním zápase herně i výsledkově nejpovedenější. Bohužel jsme potom nenavázali gólově, nepřidali jsme žádnou branku a nedokázali jsme se ani moc prosazovat. Hradečtí hráli velice dobře obrannou fázi a my jsme se nedostali do šancí. Na naší straně bylo mnoho vyloučení a jsou to i fauly v útočném pásmu. Na to si budeme muset dávat pozor a vylepšit to,"   řekl  trenér Sparty Zdeněk Moták.

"My jsme tu první třetinu odehráli hodně lehkovážně. Sice jsme dali vedoucí gól, ale pak Sparta sehrála výborně přesilovku a nechali jsem si zápas otočit v naší přesilovce. První třetina prostě nebyla z naší strany dobrá. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Jak jsme dvě třetiny hráli špatně přesilovky, tak jsme pak dokázali v závěru té druhé při jedné početní výhodě srovnat. To byl důležitý moment a byli jsme zpátky v zápase. Pak jsme to ještě překlopili na svojí stranu a musím hráčům poděkovat za body i za výkon," komentoval    zápas kouč Hradce Králové  Pavel Hynek.

Praha 15. února 2017

Extraliga ledního hokeje

Sparta Praha - Hradec Králové 2:5
Branky a nahrávky: 9. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík), 13. Klimek (Kalina, Buchtele) - 8. Nedvídek (R. Pavlík, Gregorc), 40. T. Knotek (Jaroslav Bednář), 43. Pláněk (Nedvídek, R. Pavlík), 46. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 58. Jarůšek  *  Rozhodčí: Bejček, Hodek - Brejcha, Suchánek  *  Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2 *  V oslabení: 1:0 * Diváci: 7990 * Třetiny: (2:1, 0:1, 0:3)

Sparta Praha: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Eminger, Mikliš - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Smejkal, Klimek, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Deveaux, Ihnacak, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, od 21. navíc Čáp - Červený, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - Köhler, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)