V historicky prvním střetnutí s Grónskem nastříleli futsalisté ČR šest branek

[ title]
Futsalisté české reprezentace hráli čtvrté lednové pondělí večer v chrudimské hale první přípravné utkání s Grónskem. Zápas skončil vítězstvím Čechů 6:0.

Češi začali proti nebezpečnému soupeři aktivně a už ve třetí minutě nastřelil Rešetár tyč. I Grónsko se prezentovalo několika nebezpečnými protiútoky, ale největší příležitosti soupeře zlikvidoval Vahala. Ten mohl v páté  minutě sledovat první rohový kop Čechů, při kterém Janovský našel volného Holého a ten skóroval. Úplně stejná situace, ale z druhé strany, se opakovala v desáté  minutě. Janovský roh rozehrál, ovšem úspěšným střelcem byl tentokrát Cupák – 2:0. Skóre mohlo být i vyšší, to by však Kovács nesměl nastřelit po pěkné kombinaci tyč grónské branky.

Druhý poločas začal český tým parádně. Hrubý ještě nastřelil tyč, ale ve 23. minutě dali Češi dva góly. Nejprve využil přihrávku Rešetára Holý a krátce po něm skóroval sám kapitán Rešetár po přihrávce Cupáka – 4:0. Cupák se ve 27. minutě poroučel ze hřiště, když uviděl druhou žlutou kartu od rozhodčího O. Černého. Nicméně o dvě minuty později se vyfauloval i grónský Zeeb při úniku Slováčka, ale ani Češi nedokázali přesilovku využít.

Na pátý gól čekala zaplněná chrudimská hala do sedmatřicáté minuty, kdy se radoval nejlepší český hráč Janovský. Skóre zápasu uzavřel minutu před koncem mladíček Hrubý. Premiéru na hřišti si během druhé půle odbyl i hradecký futsalista David Drozd, který se dokonce ocitl ve dvou vyložených šancích, ale v obou nedokázal skórovat.

„Začnu tím, s čím jsem byl nespokojený, a to bylo hlavně zakončení. Ani nevím, jak to nazvat. Nemám slov. My nedáváme góly opravdu ani z dvaceti centimetrů. Jednou zakončíme vedle, jednou dáme tyč,“ zlobil se trenér české reprezentace Tomáš Neumann a pokračoval v hodnocení: „Nedaří se nám střelba a produktivita je z naší strany špatná. Na druhou stranu musím kluky pochválit, že se s utkáním vypořádali dobře, i když se hrálo na tělo, a měli tam spousty těžkých soubojů. Z naší strany tam nechybělo nasazení a kluci hráli jako jeden tým, ale produktivita je špatná,“ řekl po utkání trenér Tomáš Neumann, jehož trápilo  zakončení týmu

Čechům nevyšla ani dvouminutová přesilovka 4 na 3. „Myslím si, že jsme přesilovou hru hráli dobře. Měli jsme tři vyložené šance na zadní tyči nebo Kovács dvakrát netrefí z devíti metrů bránu. Musíme to změnit, i když nemáme moc času. Jestli nebudeme důrazní a úspěšní v koncovce, tak nemůžeme uspět nikde a nikdy,“ zdůraznil Neumann.

Premiéru v českém dresu na palubovce si odbyl po vyloučení Davida Cupáka i David Drozd. „Pro Davida je to strašně těžké. Ještě s námi ani jednou netrénoval. Až dnes se vrátil z hor. Oba Drozdy jsem chtěl nechat odpočinout, že si zahrají v úterý doma, ale po hloupém vyloučení Davida Cupáka, což si ještě vyříkáme, se David dostal do hry,“ vysvětloval trenér Neumann a dodal: „Mně se líbil, že se toho nebál. Ukázal, že je talent. Měl tam pěkné věci a je škoda, že se gólově neprosadil. To by byla pro něj třešnička na dortu.“

Odvetu hraje český celek proti Grónsku v úterý  26. ledna 2016 od 19.30 hodin v hradecké sportovní hale Třebeš.

Přátelské utkání
Chrudim 25. lenda 2016

Česká republika – Grónsko 6:0 (2:0)

Branky a nahrávky: 5. Holý (Janovský), 9. Cupák (Janovský), 23. Holý (Rešetár), 23. Rešetár (Cupák), 37. Janovský, 39. Hrubý (Slováček) * Rozhodčí: Cílek, O. Černý * ŽK: Cupák - Johl * ČK: 27. Cupák – 29. Zeeb * Diváci: 450.
Česká republika: Vahala (Gerčák) – Kovács, Seidler, Záruba, Slováček – Rešetár, Holý, Janovský, Cupák – D. Drozd, Hrubý, P. Drozd, M. Mareš. Trenér Tomáš Neumann.
Grónsko: G. Petersen (Fritsen) – Johl, J. Broberg, Zeeb, Jensen – Madsen, A. Petersen, Berthelsen, N. Petersen – Gronvold, Bidstrup, Hermann, L. Broberg. Trenér René Olsen.

(ps, sportovniListy.cz, foto: futsal.cz)