V Buffalu na MS U20 je dobojováno! Kanada má zlato, USA bronz a Češi čtvrtí

V americkém Buffalu je na MS do 20 let dobojováno! Mistrem světa se stala Kanada, jež ve velkém finále předčila Švédsko dvěma brankami z předposlední minuty a zvítězila 3:1. Češi hráli  o bronz se Spojenými státy americkými, ale hlavně kvůli zbytečným brankám ze závěru 1. a začátku 2. třetiny, jež obdrželi v přesilovce, nakonec museli přijmout z nechutí vysokou prohru 3:9.

Češi začali duel velmi rozpačitě a domácí tým měl po celé utkání více ze hry. Zlomový okamžik přišel na přelomu 1. a 2. třetiny, kdy  Češi hráli přesilovku, jenže pouhé 3 sekundy před první sirénou ujel při přesilovce  do samostatného úniku Trent Frederic a prostřelil gólmana Kořenáře. Z prostřední části uplynulo jen 9 sekund, když dostal ideální pas před bránu Ryan Poehling a zblízka pěknou střelou dal gól.  Český výběr byl jako opařený a USA navyšovaly své vedení. Potupně se trefili Joey Anderson, jenž vyhnal brankáře Kořenáře z branky, Trent Frederic, Kieffer Bellows, potřetí Trent Frederic a opět Kieffer Bellows.

Češi začali třetí třetinu  s cílem dohrát utkání a celý turnaj alespoň se ctí. Ve 41. minutě se prosadil z dorážky Martin Kaut a zanedlouho skóroval Radovan Pavlík. Jenže pak čtvrtý  zásah zaznamenal Trent Frederic, a i když o třetí českou branku se postaral po důrazu před brankovištěm Daniel Kurovský, na konečných 9:3 pro domácí upravil Patrick Harper.

Bufallo 6. ledna 2018
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji

Česko – USA 3:9 (0:1, 0:6, 3:2)
Branky a nahrávky: 41. M. Kaut (Hájek, Nečas), 43. R. Pavlík (Kodýtek, Vála), 48. Kurovský (Kodýtek, R. Pavlík) – 20. Frederic, 21. Poehling (J. Anderson, Perunovich), 25. J. Anderson (B. Tkachuk, Mittelstadt), 26. Frederic (Hughes, Tufte), 28. Bellows (TS), 33. Frederic, 40. Bellows (Norris), 46. Frederic (Bellows, Harper), 58. Harper (Samberg).

Finále ... Švédsko – Kanada 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Konečné pořadí: 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. USA, 4. Česko.

Na webu SportovníListy.cz  najdete ještě následující články...

Hokejoví junioři se do finále MS neprobojovali a v semifinále padli s Kanadou 2:7

Čeští hokejisté na MS U20 budou bojovat o medaile. Česko - Finsko 4:3 po nájezdech

Junioři Česka porazili na MS U20 Bělorusko 6:5, ale byla to dřina pánové, co?

Junioři Česka nestačili na soupeře ze severu a tak se zrodilo skore ... Švédsko – Česko 3:1

Junioři Česka nadělili dva dny po Štědrém dnu příznivcům hokeje dárek. ČR - Rusko 5:4

(ps, Český svaz ledního hokeje, SportovníListy.cz, obrázek z loga a z fota Petra Skály)