Trochu radosti dvě hodiny před půlnocí v pražském Ďolíčku: Bohemians - Jablonec 2:0

Páté kolo fotbalové ligy ePojisteni.cz začalo čtvrtý srpnový pátek třemi zápasy, ale v Praze se hrál jen jeden. V Ďolíčku hostili fotbalisté Bohemians Praha 1905 Jablonec, a protože zápas začal až po dvacáté hodině, na konečný výsledek se čekalo až dvě hodiny před půlnocí. Čekání pro příznivce Klokanů to bylo radostné. Pražané, kteří do té doby dali ve čtyřech zápasech jediný gól,  proměnili dvě branky

Po  vyrovnaném prvním poločase dokázali domácí udeřit hned v první minutě druhé půle. Po zmatku  v pokutovém území se prosadil nováček v pražském týmu Dominik Mašek, který tak střelil za Klokany svůj první gól a teprve druhý Klokanů v rozehrané soutěži. Hosté sice také měli šanci skórovat, ale  Kubista jen trefil břevno. Ve Vršovicích se naopak skvěle předvedl jiný nedávný hráč z Jablonce, který ovšem již druhou sezónu hraje v Praze, Tomáš Čížek. Deset minut před koncem tento chlapík  dokázal střelenou brankou vedení Klokanů zdvojnásobit.

Fotbalová liga ePojisteni.cz  páté kolo
Praha 26. srpna 2016
Bohemians Praha 1905 - Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 46. Mašek, 79. Čížek. Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Boček. ŽK: Šmíd - V. Kubista, Jiráček. Diváci: 3504.
Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek, Jirásek - Hašek, Mašek (87. Jindřišek), Luts (79. Kuchta) - Mikuš (73. Čížek). Trenér: Koubek.
Jablonec: Hrubý - Kouřil (46. V. Kubista), Pernica, Hybš - Hübschman (72. Pospíšil) - Nový, Trávník, Jiráček, Končal - Mehanovič (53. Doležal) - Wágner. Trenér: Frťala.