Třetí finálovou házenkářskou bitvu o titul vyhráli v Praze v Edenu borci Dukly

Hala v pražském Edenu byla třetí květnový pátek poměrně hlučná. Bubny v plzeňských i dukláckých barvách duněly, že nebylo nic jiného slyšet. Duel mezi Plzní a Duklou vyšel ve prospěch Pražanů.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Po poločase 13:14 zvítězila ve třetím finálovém duelu Extraligy házené Dukla Praha nad mistrovským Talentem Plzeň 28:23 a je krůček, tedy jen jedno utkání  od zisku mistrovského titulu, na který nejúspěšnější klub československé házenkářské historie čeká od sezóny 2010/11.

Před televizními kamerami v hale ve vršovickém Edenu vyyužila  Dukla Praha výhodu domácího prostředí a ve finálové sérii získala vedení 2:1.

Dukla nejprve otočila ze 7:8 na 10:8 a sedm minut před poločasem domácí  vedli 13:10. Jenže do šaten v půli odcházeli Západočeši  za těsného vedení 14:13. Plzeň ještě  vedla i po změně stran až do 34. minuty, ale pak došlo k převratu skore na 16:14. Plzeň sedm minut neskorovala a Dukla měla najednou  náskok 20:16  a pak ještě 22:17.  Dukla zkrátka a dobře kráčela za vítězstvím a to zcela  suverénně až se branky zastavily na ukazateli skore v poměru  28:23.

Série zápasů o titl pokračuje čtvrtým pokračováním v sobotu 20. května 2017  v Edenu od 20 hodin .

Jak říkám

"Celých pět dní jsme se soustředili na to, abychom byli koncentrovaní a vrátili se k našemu pozornému výkonu v obraně, jako to bylo v prvním zápase série. Povedlo se nám to a věřím, že jsme poučeni dosavadním vývojem série a budeme zítra opět mentálně připraveni lépe než v druhém zápas," řekl Jan Josef, trenér HC Dukla Praha.

"Klíčové byly naše technické chyby. Udělali jsme jich patnáct a Dukla za ně trestala. Nemůžeme hrát takto nedůrazně, musíme zvýšit opět agresivitu a nasazení. Pokusíme se dnešek hodit za hlavu,“ řekl Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň.

Praha 19. května 2017
Extraliga házené 2016/17 – Finále, třetí zápas

HC Dukla Praha – Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 28:23 (13:14)
Nejvíce branek: Sviták 8, Mubenzem 6, Kývala 4 – Škvařil 5, Poloz a Tonar M. po 4 *  Rozhodčí: Horáček, Novotný *  Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/0 * Vyloučení: 3 – 3 *  Diváci: 1 000.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)