Skvělý obrat slávistických házenkářek z 5:11 na výhru. Slavia Praha - Poruba 28:24

Takový obrat v soutěži házenkářek, k jakému došlo při duelu hráček Slavie se soupeřkami z Poruby, stojí za zaznamenání. Pražanky z úvodního skóre 1:6 či dokonce z 5:11 to otočily na konečných 28:24. Házenkářky Slavie Praha porazily v důležitém utkání v boji o postup do českého play-off MOL ligy přímého konkurenta Sokol Poruba 28:24, po poločase 10:13.

Jak k tomu došlo? Ještě v první desetiminutovce druhého dějství držela Poruba náskok, ve 44. minutě slávistky poprvé vyrovnaly a zbývající minuty duelu zcela ovládly a nakonec druhý poločas vyhrály o sedm branek, celkově 28:24. Jde o jedno z nejcennějších vítězství v tomto ročníku MOL ligy, zvlášť s ohledem na průběh utkání. Hvězdou zápasu se stala s deseti góly Tereza Pokorná.

"Úvod utkání byl více než nevydařený. Ale děvčata i přes tento nepříznivý začátek nesloužily zbraně a ještě do poločasu snížila na rozdíl tři branek.  Začátek druhého poločasu nám vyšel o mnoho lépe a postupně jsme snížili, vyrovnali a nakonec šli do zaslouženého vedení. Využili jsme zlepšeného výkonu v obraně a výborných zákroku brankářky Míši Hillebrandové a velice dobrých situacích v útoku, kdy se prosazovala výborně hrající Julie Franková. Celé družstvo zaslouží obrovskou pochvalu za výborný druhy poločas. Samozřejmě jde pro nás o velmi cenné vítězství, které nám dodá sebevědomí do dalších důležitých zápasů. Ověřili jsme si, že umíme otáčet zápasy, což nám také může pomoci," popsal zápas  kouč Slavie Jan Salač.

Po 13. kole společné česko-slovenské ligy mají svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové 14 bodů, svému poslednímu soupeři se přiblížily na dva body, a protože HC Zlín i Zora Olomouc prohrály, posunuly se slávistky v tabulce na šesté místo, ale především mezi českými kluby už jsou čtvrté, tedy na pozici znamenající postup do play-off.

V příštím kole hrají Pražanky v neděli 3. února 2019 od 17.00 hodin ve Zlíně. Nejbližší domácí duel mají na programu o týden později proti Sokolu Písek.

Praha 25. ledna 2018

MOL liga žen – 13. liga

Slavia Praha – Sokol Poruba 28:24 (10:13)
Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 3, Míšová 4, Večeřová, Jačková, Tulipánová, Pokorná 10/6, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková 1, Svobodová 1, Chovancová, Galušková 6, Chlupová 1, Borgesová Limaová 1. Trenéři: Salač a Vítková.
Nejvíce branek Sokola Poruba: Konečná 5, Desortová 5/3, Minarčíková 4, Michálková 3.
Rozhodčí: Pavlát, Točík * Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3 * Vyloučení: 2:1 * Diváci: 108.

(ps, DHC Slavia Praha, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)