První soutěžní utkání fotbalistů z Vyškova v Praze. Míčové hry v Praze hráli jen ragbisté Vyškova

První soutěžní utkání fotbalistů  z Vyškova v Praze bylo k vidění předposlední červencovou sobotu na pražské Julisce. Do té doby totiž s největší pravděpodobností míčové hry  v Praze hráli  jen ragbisté Vyškova. Nyní se k nim přidali fotbalisté Vyškova, kteří si premiéru odběhali na Julisce ve druholigovém utkání s pražskou Duklou.

Pražané v utkání proti ligovému nováčkovi  měli více míč na kopačkách a většinou i hru pod kontrolou. Gólu  mohli přidat více než pouhé dva, ale protože se to nepřihodilo a naopak branku Pražané v závěru sami dostali, tak se  kvůli tomu Dukla nakonec sama  o výsledek strachovala.

Na první gól se čekalo dlouho. Padl až ve 39. minutě. Jak k tomu došlo?  Svým důrazem to všechno zařídil Jan Peterka, který po sérii odrazů dokopal za brankovou čáru Buchvaldkův centr.

Ale to do poločasu nebylo všechno. V divokém závěru poločasu se totiž prosadil  i Marek Fábry, který  vyhrál boj o míč  s obránci Vyškova a v těsné blízkosti vyškovské branky už v nastaveném čase zvýšil na 2:0.

I v druhém poločase měla Dukla více ze hry. Dokonce mohla po Buchvaldkově šanci přidat po deseti minutách hry třetí gól, ale útočník z Julisky jen o kousek minul branku, která málem lízala vzdálenější tyč.

Divákům, kterých bez jednoho přišlo na Julisku  333, se už zdálo, že je o výsledku rozhodnuto a zápas Dukla s nováčkem soutěže dotáhne  pohodlně do vítězného konce, ale soupeř ještě nepříjemně vývoj utkání vyhrotil.

Na webu Dukly byla soupeřem vstřelená branka popsána takto ...
"Ondřej Vintr využil přečíslení našich obraných řad, prošel do vápna a vystřelil. Balon zřejmě od blokujícího Kozmy změnil směr a zapadl nechytatelně mimo Radův dosah. Dvanáct minut před koncem tak Vyškov snížil na 2:1."

Těch dvanáct minut a ještě pětiminutové nastavení bylo pro Duklu pořádně infarktové. Hostující borci se snažili vyrovnat a domácí fotbalisté se třetí brankou zase snažili uklidnit trenéra, který má zkušenosti z uplynulé soutěže, jak lze na konci utkání ztrácet body. I tak míče lítaly před branku Dukly nebo na druhé straně  do brankáře Vyškova, ale kromě střídání se už nic mimořádného nestalo.

„Abych byl upřímný, tak jsem měl ze zápasu trošku obavy. Mohli jsme v něm totiž jenom ztratit. Myslím si, že už v první půli jsme mohli přidat další góly a rozhodnout. Ve druhém poločase jsme s přibývajícím časem přestali být nebezpeční a Vyškov ucítil šanci. Ve druhé lize přesně takhle zápasy vypadají, pokud nedáte třetí gól a soupeře nedorazíte. Snížením na 2:1 nastalo to, co si bohužel pamatujeme dobře z loňské sezony, tedy strach o výsledek. Tentokrát jsme to ustáli, ale je to varování do budoucna," svěřil se po utkání na klubovém webu kouč Dukly Praha Bohuslav Pilný.

Praha  24. července  2021

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA  - 1. kolo

FK Dukla Praha – MFK Vyškov 2:1

Branky: 39. J. Peterka, 45+2. Fábry – 78. O. Vintr
Žluté karty: 20. Ilko (VKV), 90+4. Langer (VKV) *  Držení míče: 64 % : 36 % * Střely na branku: 7:4 *  Střely mimo: 5:6 * Rohy: 4:4 *  Rozhodčí: Cieslar – Šimáček, Matoušek *  Diváci: 332.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, D. Souček (67. Cienciala), David Kozel (46. Kozma), Buchvaldek (67. Kim) – S. Faleye (78. Doumbia), Fábry (72. Pázler).

MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Fofana, Štěpánek, Němeček – Lahodný (61. Jaroš), Cabadaj – Jambor (37. Langer), M. Vintr (72. Hanuš), Kanakimana – Simr (C) (72. O. Vintr).

(Petr  Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)