Přepište dějiny... Výhra fotbalistů Dukly Praha v Ďolíčku nad klokany po 26 letech

[ title]
Malé pražské derby v Praze v Ďolíčku třetí březnovou neděli přepsalo dějiny ve vzájemných utkání obou soupeřů. Bourala se bilance spočívající v šestadvacetiletém nedosažení výhry Dukly Praha na hřišti Bohemians Praha.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Ale popořádku. V základní sestavě Bohemians se objevil uzdravený brankář Berkovec, který v zápase se Slováckem utrpěl otřes mozku, a pak vynechal tři následná utkání. A Martin Berkovec byl v prvním poločase oporou klokanů, když uchránil svoji branku před nájezdy Dukly.

Vršovický tým v Ďolíčku totiž uspěl hned po odpískání začátku utkání. První akce,  při které Kuchta kopnul míč před branku Dukly, kde Markovičov už ve 28. vteřině překonal brankáře Radu

Klokani dlouho drželi vedení, i když na konci poločasu měli hodně štěstí, aby nedostali branku. Gólman Bohemians ponejprv zabránil skórovat Miloševičovi, a pak těsně před koncem stejnému hráči vyrazil další ránu i následnou dorážku Tetoura.


Dukla však skórovala až ve druhém poločase, když v 54. minutě vyrovnala. Úspěšným střelcem byl  Holenda. Ale to nebylo všechno.

V osmdesáté minutě Dukla skórovala ještě jednou. Byl u toho odchovanec klubu Michal Bezpalec, který hlavou vsítil svůj první ligový gól.

Dukla touto výhrou přepsala klubové dějiny, neboť tak poprvé v samostatné nejvyšší soutěži v Ďolíčku vyhrála.

Jak říkám..."Začali jsme dobře. Takových 25 až 30 minut jsme byli lepším mužstvem. Škoda, že jsme z této dobré hry nevytěžili alespoň ještě jednu branku, potom by to bylo pro nás asi příznivé,“ řekl k utkání Miroslav Koubek, trenér Bohemians.

"Předpokládali jsme, že Bohemce po těžkých zápasech v Brně a s Plzní v druhém poločase síly dojdou, což se také potvrdilo. Dokázali jsme toho využít, byli jsme daleko víc přesnější a dali dvě krásné branky, které nám přinesly vítězství,“ hodnotil zápas po jeho skončení Jaroslav Hynek, trenér Dukly.


Praha 19. března 2017
Bohemians Praha 1905 - FK Dukla Praha 1:2 (1:0)
Branky: 1. Markovič - 54. Holenda, 80. Bezpalec * Rozhodčí: Franěk - Blažej, Mokrusch * ŽK: Hanousek, Bezpalec, Podaný * Diváci: 4202.
Bohemians Praha: Berkovec - Dostál, Buchta, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek, Jirásek (70. Jindřišek) - Mašek, Markovič (79. Kabajev), Kuchta (59. Bartek). Trenér: Koubek.
Dukla Praha: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Bezpalec (85. Smejkal), Hanousek, Tetour - Miloševič (78. Brandner), Holenda, Juroška (67. Olayinka). Trenér: Hynek.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)