Pražské basketbalové sovy bez pečlivé obrany zkrátka a dobře přejela Opava 88:70

Basketbalisté Opavy začali v ligovém duelu v Praze na Folimance raketově! Po pěti odehraných minutách vedli 17:3 a zdálo se, že je vymalováno. Obrana USK měla v tu chvíli dovolenou a hosté z toho těžili. Opavané si pak za dalších deset minut "nakošovali"  dvacetibodové vedení, a to si už ohlídali až do konce.

Pražané sice druhou čtvrtinu vyhráli 26:20, ale to nestačilo na srovnání. Poločasový stav na ukazateli skóre byl pro Pražany krutý - 38:52. Zbytek utkání si Opava vedení pohlídala zásluhou dobré obrany a trefami hvězdy utkání Jakuba Šiřiny, který dal 24 bodů (6/8 trojky) a přidal 7 doskoků a 6 asistencí.

"Opava získala jasnou výhru. My jsme vstoupili do utkání velmi nekoncentrovaně. Jsme sice mladí, ale musíme hrát s maximálním nasazením a úsilím. To se dnes nedělo a my působili velmi pasivně. Prohráli jsme na doskoku a dostali příliš laciných bodů. Měli jsme spoustu ztrát a v útoku jsme hledali rytmus velmi špatným způsobem. Jsme teprve na začátku, výkyvy jsou možné, ale nemyslím si, že by dnes hráči měli spát klidně. Společně vyhráváme i prohráváme a z tohohle se musíme poučit," řekl
trenér USK Praha Chris Chougaz.

"Děkuji. USK je mladý tým, který si věří zvlášť doma. Asi jim neprospěla ta zápasová pauza, to bylo vidět i na našich. My jsme měli skvělou první čtvrtku, kde vycházelo úplně všechno, a měli jsme dvacetibodový náskok. Samozřejmě nám to nedal jen tak, snížil to, ale my jsme ten zápas měli v rukou. Skvělý výkon Jakuba Šiřiny, který zasadil soupeři ránu trojkou, nebo jinými prvky, když se nadechoval k návratu. Jsem rád, že jsme vyhráli doskok a byli jsme aktivní. 17 útočných doskoků je skvělé číslo. Liga je vyrovnaná a každá výhra z venku je to o cennější. Proto jsem za tu výhru o to raději. Hráčem utkání je pro mě Jakub Šiřina," pravil po utkání opavský trenér Petr Czudek.

Praha 18. října  2017
4. kolo Kooperativa NBL 2017/18

USK Praha – BK Opava 70:88  (12:32, 38:52, 57:74)
Body: Peterson Quentin  25, Křivánek Jan 15, Sehnal Ondřej 7, Mareš Michal 6, Tůma Jakub 6, Raines Cadarian 4, Madsen Alexander 3, Štěrba Jan 3, Farský Radek 1, Petružela Filip 0, Zídek Jan 0, Žikla David 0  -  Šiřina Jakub 24, Gniadek Martin 20, Klečka Radim 14, Bujnoch Václav 13, Jurečka Luděk 6, Kvapil Miroslav 5, Dragoun Rostislav 3, Kouřil Radovan 3, Bukovjan Lukáš 0, Slavík Jakub 0
Střelba tříbodová: 24/10:26/13 a střelba dvoubodová: 24/12:49/23 * Trestné hody: 22/16:6/3 * Doskoky: 31:40 * Chyby: 13:23.

(ps, USK Praha, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)