Pavel Drozd ozdobil svou premiéru hattrickem a k debaklu Grónska přispěl i jeho bratr David

[ title]
Futsalisté české reprezentace ve druhém přípravném utkání čtvrté lednové úterý doslova rozprášili celek Grónska 16:3. Vyprodaná hala v Hradci Králové se tak bavila futsalem i díky domácím futsalistům, kteří proti Grónsku debutovali v reprezentaci. Pavel Drozd vstřelil hattrick, David Drozd se trefil jednou.

Nerozhodný stav udržel grónský tým poměrně dlouho. Skóre se změnilo poprvé až v 9. minutě, kdy se nadvakrát po rohovém kopu prosadil David Cupák – 1:0. Hned po rozehrávce vypukla v Hradci Králové dvojnásobná radost, protože svou první trefu v reprezentaci zaznamenal tamní ligový hráč David Drozd, a to hned ve svém druhém startu za reprezentaci. Ke gólu ho vybídl autor první branky Cupák.

Vedení 2:0 mělo šestiminutové trvání, pak zahrál Hrubý rohový kop na Michala Kovácse a ten přízemní ranou zavěsil – 3:0. V 16. minutě se vyprodaná hala radovala počtvrté. Záruba poslal do lajny Lukáše Rešetára a jeho dělovka skončila za zády brankáře Petersena. Na konci první půle se s brankami roztrhnul pytel. V 18. minutě zvyšoval na 5:0 po rohu Janovského Radim Záruba. Tečku za prvním poločasem udělal v poslední minutě Vítězslav Hrubý, který byl důrazný na zadní tyči po přihrávce Cupáka – 6:0.

Po přestávce se rozjel neskutečný gólostroj českého celku. Už ve 22. minutě slavil Radim Záruba hattrick a Češi vedli 8:0. Pak se poprvé na hřišti objevil Pavel Drozd, jeho bratr ho poslal na zteč grónské brány a domácí futsalista si se svou první akcí v reprezentaci poradil mazácky – zakončil přesně na zadní tyč. Bratři Drozdové tak dokonali svůj skvělý příběh v dnešním zápase. A to nebylo vše. Zatímco Záruba přidal svou čtvrtou branku a Češi vedli 12:0, zahráli Češi power play, na jejímž konci nestál nikdo jiný než Pavel Drozd, který zvýšil už na 13:0. Ve 35. minutě se dočkal gólu i navrátilec do českého mužstva Tomáš Koudelka, který využil chyby soupeře a přehodil Petersena – 14:0.

Čestné branky se dočkalo i Grónsko v té samé minutě, ve které se trefil Koudelka. Domácí celek zaváhal při power play a Jensen pelášil sám na prázdnou bránu. To však od hostů nebylo vše. O dvě minuty déle se trefil do prázdné brány i Madsen a radost Grónska završil do třetice Hermann – 14:3. Závěr patřil opět Čechům. Velkou radost měl Pavel Drozd, který zkompletoval hattrick a na konečných 16:3 uzavřel Koudelka.

Místo Romana Mareše pojede na EURO Tomáš Koudelka

„Dnešní zápas byli jiný. Konečně jsme byli důrazní v koncovce a mnohem více jsme stříleli. Aktivní střelbou jsme získávali rohové kopy, ze kterých jsme dávali góly. Zápas byl mnohem lepší než v pondělí,“ sdělil po utkání trenér českého týmu Tomáš Neumann.

Zápas okořenil hattrick hradeckého Pavla Drozda. „Je to hezké. Nejstarší pan Drozd bude asi muset vyloupit banku, protože šéf kasy Michal Kovács si oba bratry podá. Je tam první start, hattrick a první branka,“ smál se Neumann a pak řekl: „Oba kluci mají velký potenciál a my je budeme zkoušet i nadále.“

V konečné nominaci došlo k jedné změně. Roman Mareš na EURO nepojede. „Roman je dlouhodobě nemocný, u něj to je na delší dobu. Dostal další antibiotika. Místo něj s námi pojede Tomáš Koudelka. Čekáme ještě na poslední páteční zápasy CHANCE ligy, poté bude definitivně jasno. Čtyři hráče máme ještě zraněné. Uvidíme, kdo s námi bude schopen odjet na mistrovství Evropy,“ pokrčil rameny Tomáš Neumann.

SportovniListy.cz již napsaly ...
V historicky prvním střetnutí s Grónskem nastříleli futsalisté ČR šest branek

Přátelské utkání
Hradec Králové 26. lenda 2016

Česká republika – Grónsko 16:3 (6:0)
Branky a nahrávky: 9. Cupák, 9. D. Drozd (Cupák), 15. Kovács (Hrubý), 16. Rešetár (Záruba), 18. Záruba (Janovský), 20. Hrubý (Cupák), 21. Záruba, 22. Záruba (Rešetár), 23. P. Drozd (D. Drozd), 25. Kovács (D. Drozd), 26. Záruba (Holý), 27. Rešetár (Holý), 33. P. Drozd (Kovács), 35. Koudelka, 40. P. Drozd (Koudelka), 40. Koudelka (Kovács) – 35. Jensen, 37. Madsen, 37. Hermann (N. Petersen) * Rozhodčí: Kresta, Cílek * ŽK: Kovács, Záruba (CZE)  * Diváci: 600.

Česká republika: Gerčák (Vahala) – D. Drozd, Cupák, Hrubý, Kovács – Rešetár, Záruba, Holý, Janovský – Seidler, Koudelka, P. Drozd. Trenér Tomáš Neumann.
Grónsko: Petersen (Fritsen) – Jensen, Gronvold, Zeeb, A. Petersen, Madsen, Bidstrup, J. Broberg, Juhl, Hermann, L. Broberg, N. Petersen, Berthelsen. Trenér René Olsen.

(ps, sportovniListy.cz, foto: futsal.cz)