Odstoupení od podpory sportovních aktivit skupiny SYNOT dopadlo na Peltu 2x

[ title]
Třetí lednový čtvrtek v dopoledních hodinách oznámila obchodní skupina SYNOT odstoupení od podpory téměř všech sportovních aktivit, které společnost financovala. Tento krok se dotkne předsedy FAČR a místopředsedy představenstva FK Jablonec Miroslava Pelty dokonce dvakrát. Skupina Synot je totiž generálním  partnerem nejvyšší fotbalové soutěže v České republice, ale je i partnerem FK Jablonec, kde se společnosti skupiny SYNOT objevují v portfoliu obchodních partnerů dlouhodobě.

Synot: Český sport přijde o dvě stě milionů. Vina padá na vládu

„Respektujeme rozhodnutí skupiny SYNOT, které je bohužel logickým krokem, který musel po změně legislativy ohledně zdanění hazardu přijít. Je to samozřejmě ztráta pro klub i celé sportovní prostředí, když přijde o tak významného partnera. Financování našeho FK Jablonec je však vícezdrojové, takže odstoupení Synotu nebude mít vliv na provoz klubu,“ vyjádřil se ke ztrátě jednoho z hlavních partnerů  místopředseda představenstva FK Jablonec Miroslav Pelta.

Klub si velmi váží dlouhodobé spolupráce se společností SYNOT a děkuje za důvěru v předešlých sezónách. Veškeré smluvní závazky ze spolupráce mezi klubem a společností SYNOT budou dodrženy do konce právě probíhající sezóny, tedy do léta 2016.

V souvislosti s odstoupením skupiny Synot z pozice generálního partnera nejvyšší fotbalové soutěže v České republice vydal předseda FAČR Miroslav Pelta prohlášení. Společně s předsedou Ligové fotbalové asociace Dušanem Svobodou  oba litují předčasného ukončení vzájemné spolupráce a zároveň věří v brzké nalezení nového generálního partnera ligy.

„Fakt, že se náš generální partner - skupina SYNOT - rozhodl předčasně ukončit původně osmiletý kontrakt, je pro nás nepříjemný. Přesto chápeme důvody toho, proč se tak rozhodl, a které jsme nemohli ovlivnit. Oceňujeme, že jsme se tuto informaci dozvěděli s předstihem tak, abychom mohli během jarní části sezóny nalézt nového generálního partnera první fotbalové ligy. Našim jednoznačným úkolem nyní je spojit nejsledovanější sportovní soutěž u nás s novým, silným a kvalitním partnerem,“ uvedl Dušan Svoboda.

„V souvislosti se změnou loterijního zákona jsme tento vývoj očekávali, rozhodnutí skupiny Synot nás tedy nijak nepřekvapilo. Je to samozřejmě velká škoda, spolupráce se Synotem byla na vysoké úrovni. Přestože společné partnerství netrvalo dlouho, jak obě strany původně plánovaly, za dvouletou podporu ligového fotbalu skupině Synot děkuji. Nyní nás čekají jednání s potenciálními partnery pro ligu tak, aby získala podobně bonitního partnera pro nadcházející sezóny,“ dodal předseda FAČR Miroslav Pelta.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)