O2 aréna viděla pět branek, když hokejisté Sparty Praha porazili Pardubice 4:1

Hokejisté Pardubic prohráli čtvrtou říjnovou neděli v utkání patnáctého extraligového kola v pražské O2 aréně na ledě Sparty 1:4 a tím se v aktuální tabulce propadli až na její samotný chvost.

Sparťané v duelu s Pardubicemi šli do vedení při přesilovce už v šesté minutě, kdy se trefil obránce Čajkovský. Při další přesilovce ovšem málem Sparta dostala gól. Zabránil tomu gólman Pöpperle, jehož úspěšný zákrok potvrdil až rozhodčí u videa.

Pardubicím se podařilo vyrovnat až ve druhé třetině, když Tomášek překonal Pöpperleho, ale Sparta to nenechala bez odezvy a během 59 sekund se opět dostala do vedení.

Zasloužil se o to obránce pražského týmu Kalina svým  prvním gólem v sezóně. Jenže to nebylo všechno. Za dalších 67 vteřin navíc při přesilovce tečoval Čajkovského přihrávku Kumstát a sparťané se radovali z dvoubrankového náskoku.

Pak už se nic mimořádného nedělo až do 57. minuty zápasu. Pardubice hrály přesilovku a aby ji využily, odvolaly ještě gólmana Maxwella. Autor jediné branky Pardubic Tomášek sice před brakářem Pöpperlem měl šanci skórovat a snížit náskok Pražanů, ale neprosadil se. Hosté následně ztratili puk a Lukáš Pech zamířil přesně, když odpálil puk, který letěl přes celé hřiště do prázdné branky. Zápas skončil výhrou Sparty nad Pardubicemi 4:1.

Hokejová Tipsport extraliga pátnácté kolo
Praha 23. října 2016

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Čajkovský (J. Hlinka, Ihnacak), 35. Kalina (Gernát, J. Hlinka), 36. Kumstát (Čajkovský, Forman), 57. Pech - 34. D. Tomášek (Rolinek, Redenbach) *  Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, Ondráček * Vyloučení: 7:7 * Využití: 2:1 *  V oslabení: 1:0 *  Diváci: 7983.
Sparta Praha: Pöpperle - Čajkovský, J. Mikuš, Kalina, Gernát, Eminger, Barinka, Piskáček - Uher, P. Vrána, Ružička - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Černoch. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Pardubice: Maxwell - Ščotka, Čáslava, F. Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík - P. Sýkora, Redebach, Hubáček - Mallet, Nahodil, Rolinek - Bárta, D. Tomášek, H. Zohorna - Panna, T. Kaut, M. Kaut, od 21. navíc M. Rohlík. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.