Nikola Ogrodníková dohodila oštěpem až na český atletický trůn

Šestapadesátý ročník ankety Českého atletického svazu „Atlet roku“ ovládla poprvé v kariéře oštěpařka Nikola Ogrodníková. Juniorkou roku byla vyhlášena tyčkařka Amálie Švábíková. Objevem roku se stal půlkař Lukáš Hodboď a ocenění pro nejlepšího trenéra roku si odnesl Rudolf Černý.

Po roce se opět raduje z vítězství v anketě Atlet roku oštěpařka. Nikola Ogrodníková byla kometou letošní atletické sezóny. Blýskla se již v průběhu své jarní přípravy, když si v jihoafrickém Potchefstroomu výrazně vylepšila osobní rekord na 65.61. Dokázala zvítězit také na Zlaté tretře. Hned při svém premiérovém startu v Diamantové lize si v Oslu připsala třetí místo. Následně se v Lausanne dočkala dokonce svého prvního vítězství v tomto atletickém seriálu výkonem 65.02. Další hod za pětašedesát metrů předvedla na DL v Londýně a vynesl jí druhé místo. Na evropský šampionát do Berlína tak odjížděla jako jedna z favoritek na medaili a tato očekávání naplnila, když si vyházela stříbro za Němkou Hussongovou a mohla se tak radovat ze své první velké medaile mezi dospělými. Ve finálovém závodě Diamantové ligy skončila pátá a na Kontinentálním poháru v Ostravě reprezentovala tým Evropy. Pro Nikolu se jedná o první vítězství v této anketě.

Druhou příčku obsadila chodkyně Anežka Drahotová.

Na pomyslné stupně vítězů se vešel také koulař Tomáš Staněk.

Na čtvrtou příčku dosáhla běžkyně Eva Vrabcová.

Naopak Čtvrtkař Pavel Maslák je již poosmé v řadě v TOP 10. Letos mu patří páté místo.

Šestou příčku obsadila vícebojařka Kateřina Cachová.

Na sedmé pozici figuruje oštěpař Jakub Vadlejch.

Další úspěšnou českou běžkyní byla v tomto roce mílařka Simona Vrzalová.

Devátou příčku obsadil mílař Jakub Holuša.

TOP 10 uzavírá tyčkařka Amálie Švábíková je suverénně nejmladší závodnicí v první desítce.

Kategorii „Objev roku“ snad ani nemohl opanovat někdo jiný než půlkař Lukáš Hodboď.

Trenérem roku se stal popáté v kariéře Rudolf Černý. Právě pod jeho vedením dosáhla v Berlíně oštěpařka Nikola Ogrodníková na evropské stříbro, což pro ni byl první velký cenný kov mezi dospělými.