Nebylo to příliš pohledné utkání, přiznal trenér klokanů. Bohemians - Příbram 1:0

Pamatujte si, že z pražského Ďolíčku se neodchází předčasně před koncem zápasu domů. Potvrdilo se to i v utkání Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 1:0,  kdy diváci, kteří vydrželi až do konce sledovat utkání, uviděli jedinou vstřelenou branku až dvě minuty před koncem.

Šťastným střelcem byl hráč s číslem 15 na zádech Daniel Krch, který naskočil na Vackův centr, aby překonal brankáře Příbrami Kočího.

"Je potřeba říct, že to nebylo příliš pohledné utkání. Dalo se to už předpokládat před výkopem a průběh to potvrdil. Byl to spíš boj a v závěru se k nám přiklonilo štěstí, které jsme hlavně v minulých venkovních utkáních neměli. V poslední čtvrthodince nás při šancích soupeře hodně podržel Patrik Le Giang. Vítězství je hodně cenné, i proto, že máme velké zdravotní problémy. Dneska museli tři hráči nastoupit pod prášky, ale zvládli jsme to a pro vývoj v tabulce je to hodně cenné. Cením si toho, že to hráči dokázali dotáhnout do konce, i když to nebylo fotbalové," řekl trenér Bohemians Praha  Luděk Klusáček.

"Velké zklamání. Čekali jsme, že to bude velmi náročný a bojovný zápas, což se potvrdilo. První poločas tam fotbalové kvality z obou stran moc nebylo. Bylo to hodně o nasazení, o bojovnosti. Ve druhém poločase jsme si vytvořili čtyři stoprocentní situace z malého vápna a soupeř bez jediné stoprocentní gólové šance vyhrál. To je pro mě neuvěřitelné. Musím smeknout poklonu gólmanovi Bohemians, protože ten nás dneska vychytal. Byl jsem spokojený s naším nasazením a agresivitou. Soupeř nás potrestá dvě minuty před koncem individuálním selháním jednoho hráče. Když hlídáme osobně standardní situace, tak to není o fotbale, ale o osobní zodpovědnosti vůči celému mužstvu. Tam nám opakovaně jeden hráč selhal a bohužel z toho byl gól. I kvůli tomu odsud odjíždíme bez bodu,"  řekl smutně trenér Příbrami Roman Nádvorník.

Praha  23. listopadu 2019

FORTUNA:LIGA   sedmnácté kolo

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 88. Krch *  Rozhodčí: Berka - Šimáček, Ratajová *  ŽK: Hronek, Vodháněl - Cmiljanovič, Dramé, Škoda * Diváci: 4487.

Bohemians Praha 1905: Le Giang - Bartek, Hůlka, Krch - Havel, Hronek, Jindřišek, Podaný - Vaníček (82. Vacek), Keita (63. Nečas), Vodháněl (90.+1 Köstl). Trenér: Klusáček.
Příbram: Kočí - Tregler, Kodr, Šimek, Nový (66. Voltr) - Alvir, Rezek, Polidar, Dramé, Cmiljanovič - Škoda (82. Slepička). Trenér: Nádvorník.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)