Mladá Boleslav sahala po remíze, ale Mešanovič nedal penaltu. Slavia – Mladá Boleslav 1:0

V jedenáctém kole Fortuna:ligy nejvíce diváků bez ohledu na ještě nesehraná další utkání přišlo do pražského Edenu, kam se shromáždilo do hlediště 18 079 lidí, aby vidělo jen jediný gól.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
To ovšem neznamenalo, že by utkání nebylo bojovné a vzhledem k jednobrankovému vedení Slavie stále nerozhodnuté. Utkání nakonec skončilo šťastnou výhrou Slavie, neboť Mladoboleslavští ze svých minimálních příležitostí soupeřova brankáře nepřekonali ani jednou. Dokonce ani v nastaveném čase Mešanovič, který penaltou přestřelil branku.

První poločas hráli Středočeši  ustrašeně a zbrkle, za což je soupeř potrestal jediným gólem, který byl nakonec vítězný.

Ve 14. minutě prohrál Matějovský souboj o míč se Stanciem, který založil slávistický útok po pravé straně, odkud do vápna pronikl Masopust a z jeho přihrávky od koncové čáry Olayinka asi  z deseti metrů skóroval - 1:0.

Ve  druhém  poločase oba týmy měly možnost skórovat, ale skóre se neměnilo.

Až v nastavených třech minutách po Fulnekově centru slávistického gólmana Koláře neprostřelili nejdříve Mešanovič a ani Jiří Klíma, ale v houfu hráčů domácí Frydrych loktem srazil Křapku, načež rozhodčí odešel přezkoumat video záznam. Po jeho prostudování nařídil proti slávistické brance pokutový kop, kterým Mešanovič přestřelil branku a daroval tak Slávii vítězství, s kterým se už loučila.

Jak říkám...„Slávistickému trenérovi jsem gratuloval k zaslouženému vítězství, i když jsme sahali po bodu. V prvním poločase jsme hráli dobře v defenzívě, ale kdo chce uspět na dnešní Slavii, musí podat nadstandardní výkon v ofenzívě a to jsme nepředvedli. Po přestávce jsme se zlepšili a v průběhu druhého poločasu se rozhodli pro hru na dva útočníky. Šance jsme sice měli, ale věřil jsem, že si jich vypracujeme více. Naše chvíle přišla v nastavení, ale nevyužili jsme ji, už dlouho jsme nebyli tak blízko bodu na Slavií jako tentokrát,"  řekl Jozef Weber.„Do poslední vteřiny utkání se o něco hrálo, což byla škoda vzhledem k našemu výkonu v prvním poločase, kdy nám chyběl druhý gól po našem brzkém vedení. Boleslav se postupem času dostala do hry a podala velmi dobrý týmový výkon. Byla ve druhém poločase živější a nárokovala si vyrovnání. Hrálo se nahoru dolů, ale my neřešili dobře naše útoky. Málem jsme o vítězství přišli," neskrýval trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský úlevu z tříbodového zisku za nejtěsnější možnou výhru.

  Praha 28. září 2019
FORTUNA:LIGA   ...  jedenácté kolo


SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Gól: 14. Olayinka * ŽK: Hovorka, Škoda, Frydrych - Matějovský, Tataev * Rozhodčí: Marek - Caletka, Leška * Diváků: 18079.
SK Slavia Praha: Kolář - Coufal, Kúdela (46. Frydrych), Hovorka, Bořil - Souček - Masopust, Hušbauer, Stanciu, Olayinka (90. Zelený) - Škoda (71. Tecl).
FK Mladá Boleslav: Stejskal - Křapka, Tataev, Pudil, Túlio (66. Jiří Klíma) - Hubínek - Bucha (54. Ladra), Matějovský, Budínský, Fulnek - Mešanovič.

(jk, ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)