Mistry ČR v ragby do 18 let jsou hráči Říčan, kteří dva roky neprohráli

Říčanský juniorský ragbyový tým nepoznal dva roky porážku, a tak se výhra od mladých Středočechů očekávala i druhou červnovou sobotu ve finále o mistrovský titul této věkové kategorie  na hřišti Josefa Kohouta.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Soupeřem říčanských mladých borců byli stejně staří hráči Vyškova, kteří do města za Prahou přicestovali čerstvě naladěni mistrovským titulem mužů, který Jihomoravané získali 168 hodin před zahájením juniorského finále.

V hledišti se sešlo neobvykle mnoho diváků z řad příznivců obou klubů, a když se ještě vydařilo  počasí, tak okolo ragbyových branek vládla skutečně skvělá atmosféra, jakou na ragby tak často nevidíme.

Duel nejlepších juniorských týmů v zemi se dlouho hrál bez bodů, ale pak přeci jenom byla obrana Vyškova prolomena a po prvním zásahu vedli domácí 5:0. Jenže hosté trestným kopem snížili na 5:3, ale na více už do půle neměli. Naopak  Říčany před přestávkou navýšily skóre na 10:3.

Ve druhém poločase už utočil jen jeden tým. Říčanským hráčům se podařilo ke dvěma pětkám z první půle přidat ještě tři další a k tomu po dvou pětkách proměnit i následné kopy a ještě jeden trestný kop. Vyškov už jen snížil pětkou s proměněným následným kopem. Zápas vyhráli Středočeši rozdílem 22 bodů, a to nebylo všechno.

Říčany tak zaslouženě vyhrály a navíc obhájily loňské prvenství. Junioři ještě završili neobvyklou říčanskou sbírku mistrovských titulů v kategoriích U18, U16, U14, U12 a U10.