Klokani by s Boleslaví neprohráli, ale to by museli hrát místo fotbalu ragby...

[ title]
Dostat za nerozhodného stavu 1:1 v posledních pěti minutách ligového utkání dvě branky za sebou, to už musíte mít smůlu, která se míchá někde v oblacích.

Klokani v tu chvíli po utkání mohli tak trochu závidět ragbistům, kteří svá utkání hraji jen 2 x 40 minut, tedy 80 minut, neboť v osmdesáté minutě bylo skóre ještě 1:1.  Když už však jsme u těch ragbistů, tak ti získávají body za kopy nad břevno branky a v této disciplíně rovněž hráči Bohemians Praha vynikali. 

SportovníListy.cz byly na místě děje...V prvním poločase byli opticky aktivnější domácí hráči  Bohemians, ale první gól padl ve 27. minutě, kdy boleslavský Valenta trestným kopem podle hráčské zdi trefil levou tyč vršovické branky a Konaté přesnou dorážkou nad ležícím brankářem dal vedoucí boleslavský gól - 0:1.

Boleslavští se sice uklidnili jen zdánlivě a pět minut před přestávkou o vedení přišli. Ve 40. minutě Bohemians zaútočili po levé straně, Mašek uvnitř boleslavské šestnáctky přihrál Vaníčkovi a ten se z necelých deseti metrů zamířil přesně k pravé tyči - 1:1.

Druhý poločas začali borci Bohemians dravě, ale z jejich tlaku a šancí nepadla žádná branka. 

Když nedáš, tak dostaneš. V 85. minutě Matějovským rozehraný rohový kop propadl ve skrumáži před brankou k Chalušovi, který míč usměrnil mimo Fryštákův dosah a zajistil Boleslavi vedení 1:2.

Evidentního rozčarování v klokaních řadách Boleslavští vzápětí využili k pojištění tříbodového zisku.
V 87. minutě za dlouhým pasem za vršovickou obrannou linii sprintoval Přikryl, proti němuž z branky vyrazil Fryšták, ovšem po nepovedeném odkopu se k míči dostal Magera, jenž zmatky v defenzívě Bohemians potrestal přesnou přízemní ranou do opuštěné branky - 1:3.

Jak říkám..."Jsem smutný, protože jsme podruhé doma prohráli, jednou na podzim a jednou nyní na jaře. Před týdnem hráči v Olomouci předvedli nejlepší výkon venku. Proti Boleslavi zahráli jeden z nejslabších zápasů doma. Nebyl úplně nejhorší, výkon mužstva byl průměrný, ale první gól jsme dostali z ničeho ve chvíli, kdy jsme soupeře kombinačně přehrávali. Pěkným gólem jsme ještě před přestávkou vyrovnali a mysleli si, že v druhém poločase rozhodneme zápas v náš prospěch. Přehrávali jsme soupeře, ale neproměnili žádnou šanci za nerozhodného stavu. Dát druhý gól, pro soupeře by to byl těžký direkt za situace, v jaké se nachází. Dostali jsme však druhý a brzo i třetí gól a bylo po zápase. Výsledek úplně zkreslil dojem z utkání," řekl k utkání  trenér Bohemians Martin Hašek.

"Utkání pro nás dopadlo dobře, i když se vítězství nerodilo lehce. Šli jsme v prvním poločase do vedení, ale potom jsme se nechali od Bohemky zatlačit a ta zaslouženě vyrovnala. V tu chvíli jsem se modlil, abychom poločas přežili s nerozhodným výsledkem. Druhý poločas byl vyrovnaný, i když Bohemka měla šance přes rychlého Reitera. V závěru jsme utkání rozhodli dvěma góly a jsme za to všichni velmi rádi. K záchraně nás to přiblížilo hodně. Protože za mého krátkého působení v Boleslavi jsme byli úspěšnější venku, než na domácím hřišti, věřil jsem, že budeme na Bohemce úspěšní.," řekl k hodnocení výhry nad Bohemians trenér mladoboleslavských fotbalistů Jozef Weber.


Praha 13. května 2018

28. kolo první fotbalové ligy

Bohemians - Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 40. Vaníček - 27. Konaté, 85. Chaluš, 87. Magera. Rozhodčí: Orel - Myška, Fišer. ŽK: Takács, Jánoš. Diváci: 4787.
Bohemians Praha: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Švec - Jindřišek, Hašek ml. - Reiter, Mašek (88. Bartek), Vaníček - Nečas (74. Kabajev). Trenér: Hašek st.
Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka - Jánoš, Valenta (86. Fabián) - Konaté, Matějovský, Ladra (73. Magera) - Komličenko (56. Přikryl) Trenér: Weber.(jk, ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)