Klokani by s Boleslaví neprohráli, ale to by museli hrát místo fotbalu ragby...

Dostat za nerozhodného stavu 1:1 v posledních pěti minutách ligového utkání dvě branky za sebou, to už musíte mít smůlu, která se míchá někde v oblacích.

Klokani v tu chvíli po utkání mohli tak trochu závidět ragbistům, kteří svá utkání hraji jen 2 x 40 minut, tedy 80 minut, neboť v osmdesáté minutě bylo skóre ještě 1:1.  Když už však jsme u těch ragbistů, tak ti získávají body za kopy nad břevno branky a v této disciplíně rovněž hráči Bohemians Praha vynikali.

V prvním poločase byli opticky aktivnější domácí hráči  Bohemians, ale první gól padl ve 27. minutě, kdy boleslavský Valenta trestným kopem podle hráčské zdi trefil levou tyč vršovické branky a Konaté přesnou dorážkou nad ležícím brankářem dal vedoucí boleslavský gól - 0:1.

Boleslavští se sice uklidnili jen zdánlivě a pět minut před přestávkou o vedení přišli. Ve 40. minutě Bohemians zaútočili po levé straně, Mašek uvnitř boleslavské šestnáctky přihrál Vaníčkovi a ten se z necelých deseti metrů zamířil přesně k pravé tyči - 1:1.

Druhý poločas začali borci Bohemians dravě, ale z jejich tlaku a šancí nepadla žádná branka.

Když nedáš, tak dostaneš. V 85. minutě Matějovským rozehraný rohový kop propadl ve skrumáži před brankou k Chalušovi, který míč usměrnil mimo Fryštákův dosah a zajistil Boleslavi vedení 1:2.

Evidentního rozčarování v klokaních řadách Boleslavští vzápětí využili k pojištění tříbodového zisku.
V 87. minutě za dlouhým pasem za vršovickou obrannou linii sprintoval Přikryl, proti němuž z branky vyrazil Fryšták, ovšem po nepovedeném odkopu se k míči dostal Magera, jenž zmatky v defenzívě Bohemians potrestal přesnou přízemní ranou do opuštěné branky - 1:3.

"Jsem smutný, protože jsme podruhé doma prohráli, jednou na podzim a jednou nyní na jaře. Před týdnem hráči v Olomouci předvedli nejlepší výkon venku. Proti Boleslavi zahráli jeden z nejslabších zápasů doma. Nebyl úplně nejhorší, výkon mužstva byl průměrný, ale první gól jsme dostali z ničeho ve chvíli, kdy jsme soupeře kombinačně přehrávali. Pěkným gólem jsme ještě před přestávkou vyrovnali a mysleli si, že v druhém poločase rozhodneme zápas v náš prospěch. Přehrávali jsme soupeře, ale neproměnili žádnou šanci za nerozhodného stavu. Dát druhý gól, pro soupeře by to byl těžký direkt za situace, v jaké se nachází. Dostali jsme však druhý a brzo i třetí gól a bylo po zápase. Výsledek úplně zkreslil dojem z utkání," řekl k utkání  trenér Bohemians Martin Hašek.

"Utkání pro nás dopadlo dobře, i když se vítězství nerodilo lehce. Šli jsme v prvním poločase do vedení, ale potom jsme se nechali od Bohemky zatlačit a ta zaslouženě vyrovnala. V tu chvíli jsem se modlil, abychom poločas přežili s nerozhodným výsledkem. Druhý poločas byl vyrovnaný, i když Bohemka měla šance přes rychlého Reitera. V závěru jsme utkání rozhodli dvěma góly a jsme za to všichni velmi rádi. K záchraně nás to přiblížilo hodně. Protože za mého krátkého působení v Boleslavi jsme byli úspěšnější venku, než na domácím hřišti, věřil jsem, že budeme na Bohemce úspěšní.," řekl k hodnocení výhry nad Bohemians trenér mladoboleslavských fotbalistů Jozef Weber.

Praha 13. května 2018

28. kolo první fotbalové ligy

Bohemians - Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 40. Vaníček - 27. Konaté, 85. Chaluš, 87. Magera. Rozhodčí: Orel - Myška, Fišer. ŽK: Takács, Jánoš. Diváci: 4787.
Bohemians Praha: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Švec - Jindřišek, Hašek ml. - Reiter, Mašek (88. Bartek), Vaníček - Nečas (74. Kabajev). Trenér: Hašek st.
Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Takács, Křapka - Jánoš, Valenta (86. Fabián) - Konaté, Matějovský, Ladra (73. Magera) - Komličenko (56. Přikryl) Trenér: Weber.

(jk, ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)