Kdo bude českým atletem roku 2017 ? Špotáková a Vadlejch si při vyhlašování zazpívají ...

[ title]
Druhou listopadovou sobotu bude vyhlášena anketa Atlet roku 2017.  Slavnostní galavečer Atlet roku vysílaný v přímém přenosu České televize byl dosud  tradičně pojat jako hudebně zábavná show a nejinak tomu prý bude i v letošním roce. Stejně jako v některých předcházejících ročnících, tak i v tom nadcházejícím čeká diváky překvapení v podobě aktivně účinkujících atletů.

V předcházejících letech jsme v netradiční roli v pěveckém duetu s Monikou Absolonovou viděli například překážkáře Petra Svobodu či bývalého výškaře a současného ředitele Českého atletického svazu Tomáše Janků. Samostatný pěvecký výkon předvedl například Roman Šebrle. Že jsou atleti všestrannými, dokázaly i ve svém tanečním vystoupení Rychlý holky nebo Zuzana Hejnová při hře na klavír. A také letos, při pětapadesátém ročníku Atleta roku, se mohou diváci na podobnou kratochvíli těšit. Aktivní roli v pěveckém duetu si totiž užije přímo světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková a stříbrný medailista ze světového šampionátu v Londýně Jakub Vadlejch.


"Na slavnostní galavečer se moc těším, je to pro mě vždy jeden z nejhezčích atletických večerů roku. Zároveň to letos pro mě bude trošku stres, protože si spolu s Jakubem Vadlejchem vyzkoušíme pěvecký duet, což bude pro mě nové a netradiční," svěřila se Bára Špotáková. "Zpívání mám moc rád, vždy jsem byl ve škole jedním z tahounů. Nikdy jsem ale v podobné roli před publikem nebyl a je to pro mě velká výzva," řekl svěřenec Jana Železného.

Oba oštěpařka Špotáková a oštěpař Vadlejch mají kromě očekávaného zpěvu, stejného atletického nářadí, dále příslušnost k sportovnímu klubu a zisk medailí z MS 2017 společné ještě něco. Barbora Špotáková totiž před lety získala inženýrský titul po absolvování magisterského studia na České zemědělské univerzitě a stejnou univerzitu nyní studuje v bakalářském studiu i Jakub Vadlejch.

Kdo se stane králem či královnou uplynulé atletické sezóny bude ohlášeno  v sobotu 11. listopadu 2017 na slavnostním galavečeru. Byla by náhoda, kdyby první dvě příčky získali právě sportovci Dukly, oštěpaři a sportovci z Dukly Bára a Jakub? 

V letošním roce podle zprávy uvedené na webu atletika.cz  rozhodlo o pořadí 167 hlasujících z řad činovníků, trenérů a zástupců médií. Ti zvolili elitní desítku, ze které se bude rozhodovat o „Atletovi roku“ takto: (v abecedním pořadí): Petr Frydrych (oštěp), Zuzana Hejnová (400 m překážek), Adam Sebastian Helcelet (víceboje), Jakub Holuša (1500 m), Radek Juška (dálka), Pavel Maslák (400 m), Filip Sasínek (1500 m), Tomáš Staněk (koule), Barbora Špotáková (oštěp) a Jakub Vadlejch (oštěp). Vyhlašovat se budou též kategorie objev, junior a trenér roku.

Slavnostním galavečerem budou provázet Monika Absolonová a Aleš Háma, kteří moderují Atleta roku již pojedenácté. V průběhu večera vystoupí například Ewa Farna, Jana Kirschner, Michal Hrůza, Mirai, Jelen nebo Slza. Vše proběhne za přítomnosti kamer České televize, která bude z této slavnostní události vysílat přímý přenos na programu ČT 1, a to od 21:20 hodin.

(ps, ČAS, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)