Hokejisté Sparty Praha jsou v semifinále play off po výhře 5:2 v pátém utkání série nad Zlínem

Tak a je hotovo! Hokejistům Zlína končí sezóna. V celkovém pořadí Tipsport extraligy ledního hokeje skončili na sedmém místě. Beranům se nepodařilo ve vyřazovací fázi soutěže  překonat pražskou Spartu. Pražané se  v pátém utkání čtvrtfinálové série extraligy k výhře 5:2 dopracovali i zásluhou tří branek svého kapitána Jaroslava Hlinky.

Hlinka vstřelil první dva góly hned v první třetině a ve třetí třetině pak dosáhl třetí svojí brankou  hattricku. Soupeř ze Zlína se ovšem nedal. Snížil na 4:2 a při hře bez brankáře dostal pátou branku. Diváci, kterých přišlo rekordních 10 349, si tak v pátém utkání zazpívali písničku "Pátá".

Jméno soupeře pro semifinále ještě Sparta nezná. Mohou jím být hokejisté Hradce Králové, nebo v případě jeho čtvrtfinálového vyřazení by přišli na řadu borci z Plzně.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas
Praha 23. března 2016

HC Sparta Praha - PSG Zlín 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. J. Hlinka (Přibyl), 12. J. Hlinka (Eminger), 29. Polášek (Kumstát, Pech), 41. J. Hlinka (Přibyl, Dragoun), 59. Pech (Kumstát) - 28. Čachotský z trestného střílení, 58. Říčka. Rozhodčí: Polák, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.349. Konečný stav série: 4:1.
Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Hrbas, Barinka, Čajkovský, Piskáček, Švrček - Přibyl, J. Hlinka, Dragoun - Netík, Hamilton, Sabolič - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel. Trenéři: Jandač a Moták.
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Urbanec, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Čachotský, D. Šťastný, Maruna - Okál, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

(ps, SportovniListy.cz, foto:Petr Skála)