Házenkáři Plzně v pražském Edenu ukradli Dukle body. Dukla Praha - Plzeň 23:27

Do pražského Edenu se poslední zářijovou sobotu opět nastěhovali házenkáři Dukly Praha, aby zde pohostili borce Talentu Plzně a to doslova i body do tabulky. 

SportovníListy.cz byly na místě děje...Pražané se svým soupeřem drželi krok ještě do poločasu, který prohráli  rozdílem jediného bodu, aby do druhé půle ovšem vykročili o něco  hůře. Plzeň si brzo získala vícególový náskok, který dosáhl v jednu chvíli až sedmi branek. Ke konci utkání Pražané riskovali a tak po  nepřesných přihrávkách  ztráceli míče a tím pádem možnost snížit náskok hostujícího týmu, který se uzavřel na čtyřech gólech.

Utkání se hrálo v rušném prostředí a protože v hledišti bylo i několik desítek příznivců hráčů Plzně, kteří hlasivkami konkurovali fandům oblečených od barev Prahy rudé a žluté, nu proto  také  po každé vstřelené brance zněl v hale v pražském Edenu jásot.


Jak říkám...„Myslím si, že jsme si dnes prohráli zápas sami. Neřekl bych, že Plzeň byla lepším týmem, ale v hlavách to zvládla výrazně lépe. Měli jsme velké množství neproměněných šancí, ale nejvíce mě mrzí, že jsme dali hlavy dolu. Plzeň se však ukázala jako pravý šampion a hrála ten zápas od začátku až do konce, ať byla v plusu, ať byla v minusu. Zasloužené gratulace Plzni,“ řekl trenér Dukly Praha Daniel Čurda.
  Praha 28. září 2019
STRABAG RAIL Extraliga mužů - 4. kolo

HC Dukla Praha  - Talent M.A.T. Plzeň  23:27 (10:11)
Nejvíce branek: Patzel 7, Reichl 6, Harabiš 3 - Macháč 6, Jenko Bogdanič 5, Tonar 5/2 *  Rozhodčí: Hanák – Pavlíček * Sedmimetrové hody: 1/0  – 2/2  * Vyloučení: 3 – 4

(ps, hcduklapraha.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)