Francouzským fotbalistům po výhře nad Chorvaty 4:2 v Moskvě na zlaté medaile a pohár pršelo

Fotbalový šampionát pořádaný od 14. června 2018 do 15. července 2018 po celém Rusku budí už pár týdnů pozornost sportovních příznivců po celém světě. Šampionát dospěl až do finále, které dopadlo pro fotbalisty Francie. Francie dokázala zvítězit nad Chorvatsku 4:2 a její fanoušci se tak těší z titulu, který získali po dvaceti letech. I tak soupeř Francie Chorvatsko svoji porážkou ve finále dosáhl největšího úspěchu v krátké historii chorvatského fotbalu.

Brankářský trapas roku. Gólman vůbec nechytal a je hitem internetu

Chorvatská média opěvují své hrdiny jako mistry, rozhodčím naopak spílají kvůli finálovým "křivdám"

Chorvatská média oslavují úspěch svých fotbalistů na mistrovství světa v Rusku bezmála jako vítězství

Pogba věnoval triumf na mistrovství světa zesnulému otci, děkoval i kustodům

Neodehráli jsme žádný skvělý zápas, přiznává trenér Francouzů Deschamps. Rozhodla prý psychika

Dechberoucí boj o zlato: Macron na stole, Pussy Riot na hřišti, bouřící Paříž či "Chorvat" Putin

Jsme tady, je to super. Během finálové bitvy MS vtrhli na trávník aktivisté z Pussy Riot

Na krku má stříbro, ale byl nejlepší. Modrič získal Zlatý míč světového šampionátu

Úchvatné finále. Mistrovství světa vyhráli Francouzi, v boji o zlato přestříleli Chorvaty 4:2

SportovníListy.cz rovněž napsaly:

Francouzský tisk sní sen o druhém prvenství svých reprezentantů na MS ve fotbale

Chorvaté vybojovali semifinále MS až po penaltovém souboji, který vyhráli nad Ruskem

V jednom semifinálovém duelu MS ve fotbale v Rusku se soupeři domluví francouzsky

(ps, SportovníListy.cz, foto: Mozaika z titulních stran francouzských novin)