Fotbalisté Viktorie Žižkov sní o druhé lize, borci z Chrudimi dosnili

Pro hráče třetí nejvyšší fotbalové soutěže Viktorie Žižkov je každý ze zbývajících zápasů národní ligy nesmírně důležitý pro jejich sen hrát opět druhou celostátní ligu. Poslední neděli v květnu nastoupili viktoriáni ze Žižkova proti Chrudimi. Do ochozů přišla  skvělá návštěva více než tisíc sedm set diváků, kteří nakonec viděli velmi dobrý fotbal, podtržený vítězstvím Žižkova 3:1.

Viktorka v poločase  vedla 2:0. Jak už to ale bývá, slabší chvilka na Pražany přišla hned po poločase a Chrudim jí dokázala využít. Uklidnění do viktoriánských řad potom přinesla až druhá trefa Marka Kodra, a pak si už během zbývajících patnácti minut domácí vedení uhlídali. Není bez zajímavosti, že  všechny tři branky zařídila stoperská dvojice Petrášek a Kodr.

"Pro nás to bylo velmi těžké utkání. Soupeř má velmi dobře organizovaný tým a například po naší vedoucí brance byl vidět znatelný rozdíl ve středu pole, kde to má Chrudim jednoznačně rychlejší než my. Hodně nám pomohla branka na 2:0, ale podobné chyby jako ta při inkasované brance se nám nesmí stávat,“ řekl po utkání trenér Viktorky Zdeněk Hašek.

Jednatřicáté  kolo národní fotbalové ligy
Praha neděle 29. května  2016, 10:15

FK Viktoria Žižkov - MFK Chrudim  3:1 (2:0)
Branky: 25. a 75. Kodr, 45+1. Petrášek – 46. Sixt *  Rozhodčí: Vaňkát – Teuber, Kapoun *  ŽK: Křeček, Kodr – Rybička, Kratochvíl, Řezníček *  Diváci: 1715.
FK Viktoria Žižkov: Soukup – Šandera, Petrášek, Kodr, Šimkovský – Pavlata, Křeček (65. Hurka), Podrazký (82. Gebert) – Dočekal (87. Svatonský), Marek (79. Klán V.), Volek (74. Trýzna).
MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Luptovský, Krčál, Mastík – Kesner, Langr S., Sixta (79. Hauf), Langr M. (46. Ráliš), Kratochvíl (83. Opina) – Rybička (75. Tlapák).

(ps, SportovniListy.,cz, foto: Petr Skála)