Fotbalisté Slavie Praha MOL Cupu postoupili do čtvrtfinále po výhře nad Chrudimí 3:1

Fotbalisté Slavie Praha postoupili z osmifinále tuzemského poháru do dalších bojů, když na domácím hřišti nad druholigovou Chrudimí vyhráli 3:1, a tak si zahrají jarní čtvrtfinále MOL Cupu.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

V osmifinále MOL Cupu přicestovala do Edenu druholigová MFK Chrudim, která je aktuálně na 14. příčce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Slavia byla tedy papírově favoritem, ale znáte to. Pohárové šance vyzrát nad ligovým týmem má každý tým, i ten na čtrnácté příčce nižší soutěže.

V desáté minutě se naštěstí sešívaní už radovali z gólu. Jak k tomu došlo? Simon Deli našel za obranou rozeběhnutého Milana Škodu, ten si míč dobře zpracoval, následně v pádu dokázal přihrát před branku na Jana Sýkoru, který otevřel skóre utkání.

Ve dvaadvacáté minutě se Slavia radovala podruhé. A zase u toho byl Milan Škoda, který byl faulován v pokutovém území, a hlavní rozhodčí Ondřej Ginzel nařídil pokutový kop. Penaltu pak  proměnil Josef Hušbauer.

Slavia střílela góly i ve druhém poločase. Po padáčku Jana Sýkory míč našel Michal Frydrych, který  přesnou střelou zvýšil skóre na 3:0.

Ke slovu se dostali i hosté, kteří v sedmdesáté minuté snížili po pěkné akci  Daniela Vašulína. Pražané si už vedení v zimním podvečeru udrželi a po výhře 3:1 postupují do čtvrtfinále MOL Cupu.

Praha  16. listopadu  2018

Český pohár MOL Cup   osmifinále

Slavia Praha - Chrudiním m 3:1 (2:0)

Branky: 10. Sýkora, 22. Hušbauer z penalty, 68. Frydrych - 70. Vašulín * Rozhodčí: Ginzel - Myška, Novák * ŽK: Sixta, Sulík (oba Chrudim) * Diváci: 3512.

Slavie Praha: Kovář - Frydrych, Jugas, Deli, Zelený - Hušbauer, Traoré - Baluta (66. Matoušek), Sýkora (89. Vaněk), Olayinka - Škoda (66. Mešanovič). Trenér: Trpišovský.
MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Sulík, Krčál, Mastík – Hlavsa, Rybička (75. Dostálek), Kesner, Sixta (59. Kopecký), Froněk – Vašulín.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)