Fotbalisté Dukly konečně vyhráli, ale až v osmém ligovém kole. Dukla - Liberec 2:0

Nový trenér Dukly Praha Roman Skuhravý, když přišel do Prahy trénovat slavný klub, neměl snadnou pozici. Jeho noví svěřenci v tabulce po sedmi kolech neměli ani bod a tak za krátký čas se dal do budování spolehlivé obrany. Poslal na hřiště nové stopery Ďuricu a Raspopoviče a od začátku utkání naskočil zkušený útočník  Jan Holenda.

První poločas byl spíše v režii hostujícího Slovanu, jehož hráči často prověřovali brankáře Dukly Radu. Jednou dokonce Duklu zachránilo břevno. I příznivci Dukly se o přestávce shodli, že Slovan mohl klidně po první půli vést 3:0, ale nevedl.

Druhý poločas byl o něčem jiném. Liberecký útok se vytratil z prostoru před brankou Pražanů a ti naopak začali kousat. Tak se stalo, že  se Pražané, lze říci bez velké námahy, po přestávce ujali vedení. Nejdříve Miloševič přihrál dopředu Djuranovičovi a ten vyběhl  sám na Hladkého a jesličkami, což byla střela mezi nohy brankáře, jej překonal.

Jenže to nebylo všechno. Liberec se sice snažil vyrovnat, ale Dukla si výhru již udržela. Nakonec se vše vyřešilo po situaci, kdy  unikajícího Patrika Brandnera v pokutovém území Liberce sundal k zemi Damjan Vuklišecič. Střídající  Ivan Schranz poté proměnil penaltu a bylo vymalováno. Utkání  Dukla - Liberec 2:0 dopadlo stejně jako na jaře 2018.

Praha  16. září 2018

osmé  kolo

Dukla Praha - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 62. Djuranovič, 88. z pen. Schranz * Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Melichar * ŽK: Potočný (Liberec) *Diváci: 2376.
Dukla: Rada - Raspopovič, Ďurica, Chlumecký - Douděra (65. Brandner), Doumbia (83. Marek Hanousek), Bezpalec, Bilovský, Miloševič - Holenda, Djuranovič (73. Schranz). Trenér: Skuhravý.
Liberec: Hladký - Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr - Breite, Ševčík - Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike Sukisa) - Pázler (46. Nešický). Trenér: Hornyák.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)